Co daje ubezpieczenie komunikacyjne?

Ubezpieczenia komunikacyjne to polisy związana z posiadaniem i prowadzeniem samochodu. Część z nich, takie jak OC są obowiązkowe i chronią od odpowiedzialności cywilnej wyrządzonej innym osobom. Inne ubezpieczenia są dobrowolne i zabezpieczają pojazd bez skutkami np. nieprzewidzianych zdarzeń losowych. 

Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych 

Istnieją trzy obowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne. Oprócz krajowego OC właściciel pojazdu musi posiadać także Zieloną Kartę, czyli certyfikat potwierdzający ubezpieczenie pojazdu, gdy przebywa ona poza granicami kraju. Trzeba jednak pamiętać, że obowiązuje ona jedynie w państwach, które należą Systemu Zielonej Karty. Ubezpieczenia nieobowiązkowe to przede wszystkim AC, czyli autocasco. Jest ono bardzo przydatne w wielu przypadkach. Zabezpiecza ona pojazd przed czynnikami losowymi, które mogą spowodować uszkodzenie lub zniszczenie pojazdu. Dzięki niemu w sytuacji, gdy będziemy sprawcą kolizji polisa pokryje także koszty naprawy naszego pojazdu.

Assistance to ubezpieczenie zapewniające określoną pomoc w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak holowanie lub konieczność wymiany opony bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Warto pamiętać, że planując rejestrację poza granicami kraju konieczne jest wykupienie ubezpieczenia, które będzie obowiązywało na jego terenie. Poszukując oferty ubezpieczeń, które będą ważne na obszarze Niemiec warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://vkl.pl/ubezpieczenie-komunikacyjne-niemcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =