Radca prawny – jakie przykładowe usługi świadczy?

Radca prawny to adwokat, który udziela klientom porad w różnych kwestiach prawnych. Radca prawny może być pracownikiem kancelarii prawnej lub może pracować niezależnie. Radca prawny może pomóc w sporządzaniu umów, przygotowanie dokumentów planowania nieruchomości i uzyskać reprezentację prawną w sprawach sądowych.

Ogólnie rzecz biorąc, radca prawny doradza klientom w następujących kwestiach:

Sprawy biznesowe 

Jeśli masz pytania dotyczące umów biznesowych lub przepisów podatkowych, radca prawny może pomóc. Adwokat może być również w stanie doradzić w kwestiach prawa pracy, jeśli jesteś samozatrudniony lub masz pracowników.

Planowanie nieruchomości 

Plan nieruchomości to dokument, który określa, jak twój majątek zostanie podzielony po twojej śmierci. Jeśli masz nieletnie dzieci, plan nieruchomości może również zawierać postanowienia dotyczące ich opieki i wsparcia do czasu osiągnięcia przez nie dorosłości. Radca prawny może pomóc w sporządzeniu testamentów i trustów, jak również doradzić w zakresie innych rodzajów dokumentów planowania majątku, takich jak pełnomocnictwa i testamenty życia.

Prawo rodzinne 

Prawo rodzinne obejmuje spory między członkami rodziny dotyczące małżeństwa i postępowania rozwodowego, jak również kwestie opieki nad dziećmi i wnioski o adopcję. Radca prawny może pomóc w sporządzeniu intercyzy przed zawiązaniem węzła lub pomóc w rozwiązaniu konfliktu małżeńskiego między małżonkami poprzez złożenie pozwu o rozwód.

Jeśli chcesz poznać więcej jego zajęć, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://lutnicki.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − jedenaście =