Co zrobić, gdy okno ma niestandardowe wymiary?

Może i szata nie zdobi człowieka, ale firanka zdecydowanie zdobi okno. Obecnie w sklepach możemy kupić różnego rodzaju gotowe zasłony i firanki, co jest dużym ułatwieniem. Co jednak zrobić, kiedy nasze okno na niestandardowe wymiary? Oto kilka pomysłów na praktyczną alternatywę dla tekstyliów okiennych, które skutecznie odmienią wnętrza każdego domu.

Rolety zamiast firan

Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy przekonani do tekstyliów okiennych, możemy pomyśleć o roletach w oknach. To dobry i praktyczny sposób na ochronę przed światłem słonecznym, który jest świetną alternatywą dla firanek czy zasłon. Szczególnie, jeśli pomieszczenie, o którym myślimy jest niewielkie a długie zasłony mogłyby tylko je pomniejszyć. Roleta jest łatwa w obsłudze i utrzymanie jej w czystości również nie stwarza problemów. To rozwiązanie szczególnie dobrze się sprawdza w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.

Możemy też zdecydować się na plisowane rolety na okna. Te można zamówić na wymiar na https://rolety24.net/plisy/na-wymiar, więc nie będzie żadnego problemu z dopasowaniem do okna o niestandardowej wielkości. Co więcej, takie rolety montuje się bezpośrednio do ramy okiennej, bez konieczności wiercenia. Tego rodzaju rozwiązanie świetnie nadaje się do biura, łazienki lub do kuchni, czyli wszystkich tych pomieszczeń, w których zasłony średnio się sprawdzają ze względów praktycznych. Oczywiście można je też zamontować w sypialni, jako dodatkowe zaciemnienie i ochronę przed promieniami słonecznymi lub jako alternatywę dla klasycznych żaluzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + piętnaście =