Co zrobić, gdy okno ma niestandardowe wymiary?
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co zrobić, gdy okno ma niestandardowe wymiary?

Może i szata nie zdobi człowieka, ale firanka zdecydowanie zdobi okno. Obecnie w sklepach możemy kupić różnego rodzaju gotowe zasłony i firanki, co jest dużym ułatwieniem. Co jednak zrobić, kiedy nasze okno na niestandardowe wymiary? Oto kilka pomysłów na praktyczną alternatywę dla tekstyliów okiennych, które skutecznie odmienią wnętrza każdego domu.

Rolety zamiast firan

Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy przekonani do tekstyliów okiennych, możemy pomyśleć o roletach w oknach. To dobry i praktyczny sposób na ochronę przed światłem słonecznym, który jest świetną alternatywą dla firanek czy zasłon. Szczególnie, jeśli pomieszczenie, o którym myślimy jest niewielkie a długie zasłony mogłyby tylko je pomniejszyć. Roleta jest łatwa w obsłudze i utrzymanie jej w czystości również nie stwarza problemów. To rozwiązanie szczególnie dobrze się sprawdza w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.

Możemy też zdecydować się na plisowane rolety na okna. Te można zamówić na wymiar na https://rolety24.net/plisy/na-wymiar, więc nie będzie żadnego problemu z dopasowaniem do okna o niestandardowej wielkości. Co więcej, takie rolety montuje się bezpośrednio do ramy okiennej, bez konieczności wiercenia. Tego rodzaju rozwiązanie świetnie nadaje się do biura, łazienki lub do kuchni, czyli wszystkich tych pomieszczeń, w których zasłony średnio się sprawdzają ze względów praktycznych. Oczywiście można je też zamontować w sypialni, jako dodatkowe zaciemnienie i ochronę przed promieniami słonecznymi lub jako alternatywę dla klasycznych żaluzji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób możemy chronić naszą własność przed ingerencją osób trzecich?
Jedną z najważniejszych rzeczy w życiu jest bezpieczeństwo, które każdy chce sobie zapewnić. Dotyczy to również zagwarantowania ochrony wszelkiej własności […]
Jak udekorować salon w stylu vintage?
Styl vintage to coś, co nigdy nie wychodzi z mody. Od zawsze ludzie czują pociąg lub też sentyment do rzeczy […]
Ekogroszek – dlaczego warto stosować go jako formę opału?
Ekogroszek – dlaczego warto stosować go jako formę opału?
Wykorzystanie Ekogroszku jako formy paliwa jest bardzo korzystne dla środowiska, a także dla samych ludzi. Niecodziennie korzystny dla środowiska Można […]
Ostatnie wpisy