Jak zadbać o żywotność naszej klimatyzacji?
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak zadbać o żywotność naszej klimatyzacji?

Klimatyzator jest jednym z najważniejszych urządzeń w Twoim domu. Utrzymuje Cię w chłodzie, usuwając nadmiar ciepła z wnętrza domu, a także może oszczędzać energię, utrzymując temperaturę na optymalnym poziomie. Jeśli jednak nie zadbasz o niego, klimatyzacja może się zepsuć i wymagać naprawy wcześniej niż się spodziewasz.

Kilka prostych kroków może sprawić, że Twój klimatyzator będzie działał wydajnie i bezpiecznie.

Wyczyść cewki

Jeśli klimatyzator nie chłodzi prawidłowo, cewki mogą być zatkane brudem i zanieczyszczeniami. Czyszczenie wężownic pomaga urządzeniu pracować w chłodniejszych warunkach, co zmniejsza zużycie energii do chłodzenia domu. Użyj szczotki do czyszczenia cewek w odkurzaczu, aby usunąć wszelkie widoczne zabrudzenia. Można również użyć odkurzacza z długą rączką i szczotką do czyszczenia wężownic od wewnątrz domu.

Wymieniaj filtr raz w miesiącu lub częściej, jeśli jest brudny

Filtry zatrzymują kurz i pyłki w domu i poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach, ale z czasem mogą się zatkać kurzem. Wymieniaj je regularnie, aby utrzymać system na najwyższym poziomie wydajności.

Uszczelnij przecieki

Sprawdź, czy nie ma przecieków wokół drzwi i okien za pomocą kamery na podczerwień przed włączeniem urządzenia wiosną lub jesienią. Nieszczelności wokół drzwi i okien wpuszczają do domu ciepłe powietrze, które utrudnia klimatyzacji chłodzenie.

Jeżeli samemu boisz się, że coś zepsujesz przy urządzeniu, wtedy warto zajrzeć na stronę https://www.adk-klimatyzacja.pl/klimatyzacja-wroclaw/serwis/, która oferuje pomoc w zakresie klimatyzacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dobra odzież medyczna – jaka powinna być?
Dobra odzież medyczna – jaka powinna być?
Praca pielęgniarek czy lekarzy jest niezwykle wymagająca i często odbywa się w trudnych warunkach. Szpitale, przychodnie i gabinety co prawda […]
Jak dokonać prawidłowej wyceny nieruchomości?
Jak dokonać prawidłowej wyceny nieruchomości?
Nieruchomość jest bardzo płynnym aktywem, ale może być również bardzo niepłynnym. Wartość nieruchomości zależy od rynku, a niektóre nieruchomości są […]
Przegląd samochodu – jak to wygląda?
Wykonywanie regularnych przeglądów technicznych użytkowanego pojazdu jest wymagane, by mógł on legalnie poruszać się drogach. Tego rodzaju badania zawierają w […]
Ostatnie wpisy