Jak zaprojektować duży, jasny salon w swoim domu?

Salon to miejsce, gdzie przebywamy największą ilość czasu w domu. Dla wielu z nas jest to oaza spokoju, pomieszczenie gdzie lubimy odpocząć przy filiżance smacznej kawy, ulubionej książce, a także przestrzeń do spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić w tym miejscu odpowiedni nastrój, na który największy wpływ na oświetlenie.

Wpuść słońce do salonu

Oświetlona przestrzeń salonu wpływa na nasze lepsze samopoczucie, szczególnie podczas długich jesienno-zimowych wieczorów, kiedy dostęp słońca jest ograniczony. Jasny salon to także prosty sposób na wydobycie piękna dodatków i mebli, jakie się w nim znajdują. Warto zatem zastosować takie rozwiązania, aby zarówno okna jak i drzwi balkonowe pozwalały na dotarcie do wnętrza promieni słonecznych, co pozwoli na uzyskanie w pomieszczeniu najwyższego stopnia nasłonecznienia.

Jasny salon przy zamkniętym balkonie

Jednym z innowacyjnych pomysłów na zapewnienie maksymalnego natężenia światła słonecznego w salonie są przestronne drzwi balkonowe przesuwne. Dzięki temu, że są w całości przeszklone, pokój zyska nie tylko specyficzny klimat, ale także zostanie optycznie powiększony. Przeszklone na całości drzwi przesuwne balkonu otwierają całą ścianę salonu, zapewniając maksymalny stopień nasłonecznienia nawet wtedy, kiedy na zewnątrz jest pochmurno. Bez wychodzenia na zewnątrz będziemy w stanie poczuć na swojej skórze ciepłe promienie w lecie, a w chłodniejsze dni nie będziemy zmuszeni do korzystania ze sztucznego oświetlenia aż do zachodu słońca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × trzy =