Jak zrobić oświetlenie led w pokoju?

Technologia led z miesiąca na miesiąc zdobywa nowych zwolenników. Wynika to przede wszystkim z jej zalet. Oświetlenie led jest trwałe, energooszczędne i daje bardzo wiele możliwości. Możliwość montażu diod w taśmach lub modułach daje ogromne możliwości aranżacji wnętrz. Ograniczeniem w tym wypadku jest jedynie budżet oraz wyobraźnia.
W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się montaż oświetlenia krawędziowego w pomieszczeniach. Jego zrobienie jest niezwykle łatwe, dlatego każdy, kto posiada choć trochę zdolności manualnych będzie w stanie zrobić je samodzielnie. Do wykonania krawędziowego oświetlenia led potrzebna będzie przede wszystkim taśma led oraz dodatkowe akcesoria, które można kupić w każdym sklepie oświetleniowym lub elektrycznym. Jeśli chodzi o taśmy to przed zakupem trzeba wybrać pożądaną barwę światła. Jeżeli zależy nam świetle zbliżonym do naturalnego powinniśmy wybrać barwę ciepłą, jeżeli pragniemy uzyskać ciekawy efekt, możemy zdecydować się na barwę zimną. Wybierając taśmy led należy także zwrócić uwagę na ilość światła jaką generują, wyrażoną w lumenach, która uzależniona jest przede wszystkim od liczby diod, które zostały umieszczone na taśmie.

Aby wykonać krawędziowe oświetlenie led w pokoju należy zaopatrzyć się także w aluminiowe profile, w których będzie umieszczona taśma. Niezbędny będzie także zasilacz o odpowiedniej mocy. W zależności o potrzeb, można zdecydować się na zasilacz z włącznikiem lub bez. To drugie rozwiązanie jest wykorzystywane, gdy oświetlenie led będziemy podłączać do domowej instalacji elektrycznej. Wśród ciekawych akcesoriów do taśm led, znaleźć można ściemniacze, które pozwalają regulować ilość generowanego światła i dopasowywać je do własnych preferencji. Ciekawym rozwiązaniem są także wielokolorowe taśmy led. Założenie takich taśm oraz specjalnego sterownika, umożliwia tworzenie barwnych kompozycji świetlnych za pomocą pilota zdalnego sterowania. Takie rozwiązanie jest niezwykle efektowne i z pewnością podkreśli wystrój każdego pokoju.

Bogaty wybór żarówek i taśm znajdziesz w sklepie z ledami – Outled.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + osiemnaście =