Jakie cechy powinien mieć dobry wideodomofon?
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie cechy powinien mieć dobry wideodomofon?

Jeśli chodzi o wideodomofony, istnieje wiele różnych cech, które mogą stanowić różnicę między przeciętnym produktem a świetnym. Musisz być w stanie zobaczyć i usłyszeć osobę przy swoich drzwiach. Domofon musi być łatwy do zainstalowania, łatwy w obsłudze i na tyle trwały, aby mógł wytrzymać w trudnych warunkach.

Oto kilka najważniejszych cech jakie powinien posiadać wideodomofon:

Jakość wideo

Jakość Twojego wideo będzie bezpośrednio związana z tym, jak dobra jest kamera. Jeśli chcesz uzyskać wysokiej jakości obrazy, będziesz potrzebował kamery HD o rozdzielczości co najmniej 720p (lub lepszej). Jeśli chcesz nagrać wideo gości wchodzących lub wychodzących z domu, poszukaj domofonu z szerokokątnym obiektywem, abyś mógł zobaczyć więcej niż tylko ich twarze. Odpowiednie egzemplarze wideodomofonu z dobrą jakością wideo, znaleźć możesz przykładowo na stronie https://el-fran.pl/systemy-zabezpieczen/wideodomofony/.

Widoczność w ciemności

Dobry domofon powinien mieć wbudowane diody podczerwieni, dzięki czemu może widzieć w ciemności, jak również w godzinach dziennych. Pomaga to zapewnić, że system będzie w stanie zobaczyć, kto tam jest, gdy przybywa do drzwi, nawet jeśli jest późno w nocy i ciemno na zewnątrz.

Detekcja ruchu

Detekcja ruchu to kolejna funkcja, która pomaga upewnić się, że system alarmuje tylko o osobach, które naprawdę muszą tam być, zamiast marnować energię baterii, wysyłając alerty, gdy w rzeczywistości nikt nie jest obecny przy drzwiach lub bramie.

Dwukierunkowy dźwięk

Dzięki dwukierunkowemu dźwiękowi nie tylko możesz usłyszeć, co dzieje się na zewnątrz domu, ale także możesz porozmawiać z kimkolwiek tam jest. Może to być świetny sposób na zapewnienie, że nie wpuszczasz byle kogo do domu, a także pomaga zapewnić bezpieczeństwo dzieciom podczas zabawy na zewnątrz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Drukarka laserowa – wszystko, co trzeba o niej wiedzieć
Drukarka laserowa – wszystko, co trzeba o niej wiedzieć
Na rynku znajdziemy dwa podstawowe rodzaje drukarek. Pierwsza z nich to atramentowa, która jest bardzo popularna zwłaszcza w zastosowaniach domowych. […]
Czy żeglowanie jest dla każdego?
Czy żeglowanie jest dla każdego?
Wiele osób z zazdrością patrzy, jak po wodach jeziora mkną żaglówki, pchane siła wiatru. Niektórzy mogą myśleć, że się do […]
Do jakich lekarzy łatwiej jest się dostać w dużym mieście?
Do jakich lekarzy łatwiej jest się dostać w dużym mieście?
Dostęp do lekarzy w Polsce nie jest najlepszy. Często mamy do czynienia z długimi kolejkami, nie zawsze dany specjalista jest […]
Ostatnie wpisy