Jakie części są najczęściej wymieniane w samochodach osobowych?
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie części są najczęściej wymieniane w samochodach osobowych?

Najczęstsze części do wymiany w pojeździe to te, które zużywają się najszybciej. Jeśli szukasz listy części, które są często wymieniane, oto krótki przegląd.

Uszczelki pod głowicę

Uszczelka pod głowicę jest uszczelnieniem, które zapobiega wyciekowi oleju do komory spalania silnika. W przypadku jej uszkodzenia, do komory spalania może przedostać się płyn chłodzący i spowodować uszkodzenie silnika. Dlatego uszczelki pod głowicę są tak ważne: zapobiegają tego rodzaju uszkodzeniom.

Filtry powietrza

Filtry powietrza są niedrogie i łatwe do wymiany, ale są ważne dla wydajności silnika. Znajdziesz je w prawie każdym samochodzie wyprodukowanym po 1980 roku. Filtrują one powietrze dostające się do silnika, dzięki czemu może on efektywniej spalać paliwo. Jeśli filtr powietrza jest zatkany, silnik będzie mniej wydajny i będzie produkował więcej zanieczyszczeń.

Filtry oleju

Filtr oleju to kolejna popularna część, którą łatwo wymienić samodzielnie. Zapobiega on przedostawaniu się zanieczyszczeń do silnika podczas wymiany oleju i pomaga w utrzymaniu płynnej pracy silnika poprzez filtrowanie małych cząstek z oleju.

Akumulatory

Akumulatory są prawdopodobnie najczęściej wymienianą częścią, ponieważ są używane do wszystkiego, od uruchamiania samochodu do zasilania świateł, gdy jesteś poza domem. Przeciętny akumulator wytrzymuje od trzech do pięciu lat zanim będzie wymagał wymiany, ale niektóre akumulatory wytrzymują dłużej niż inne w zależności od tego, jak często są używane i ile mocy muszą dostarczyć (większa ilość amperogodzin oznacza większą moc).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić, gdy okno ma niestandardowe wymiary?
Co zrobić, gdy okno ma niestandardowe wymiary?
Może i szata nie zdobi człowieka, ale firanka zdecydowanie zdobi okno. Obecnie w sklepach możemy kupić różnego rodzaju gotowe zasłony […]
Na jaki typ podłogi zdecydować się w swoim mieszkaniu?
Na jaki typ podłogi zdecydować się w swoim mieszkaniu?
Wybór podłogi do mieszkania to niełatwy wybór. To przecież stały element wnętrza, który rzadko poddawany jest modyfikacjom. W związku z […]
Pierwsza wizyta u neonatologa – jak się do niej przygotować
Neonatolog to lekarz specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób występujących u noworodków. Pod jego opieką znajdują się m.in. […]
Ostatnie wpisy