Jakie czynności i maszyny obejmują usługi dźwigowe?
Budowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie czynności i maszyny obejmują usługi dźwigowe?

Usługi dźwigowe to rodzaj konstrukcji, która może być wykorzystywana do przenoszenia ciężkich materiałów i sprzętu w trakcie procesu budowlanego. Żuraw jest zwykle używany do podnoszenia dużych przedmiotów z jednego miejsca na drugie.

Istnieje kilka różnych typów dźwigów, ale wszystkie są przeznaczone do tego samego celu. Chcąc skorzystać z ich pomocy, można się zgłosić pod następujący adres http://uslugi-dzwigiem.pl/.

Typy dźwigów i żurawi

1) Żurawie mostowe – maksymalny udźwig tych żurawi waha się od 100 do 500 ton. Stosuje się je do podnoszenia materiałów przez mosty lub drogi wodne, jeżeli podnoszony element nie przekracza wysokości mostu.

2) Żurawie wieżowe – te żurawie przypominają wieżę z kabiną na szczycie, w której siedzi operator. Maksymalny udźwig może wynosić od 500 ton do 1000 ton, w zależności od ich wysokości. Tego typu żurawie są zwykle stosowane w projektach budowlanych, w których nie można zainstalować wind ze względu na ograniczoną przestrzeń lub ponieważ wymagałyby one zbyt wielu pozwoleń i zgód od władz lokalnych.

3) Żurawie samojezdne – nazywane są również żurawiami samochodowymi ze względu na możliwość ich transportu za pomocą naczep lub przyczep w razie potrzeby realizacji określonych projektów, które wymagają większej elastyczności niż żurawie stacjonarne (np. rozbiórki budynków).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Probiotyki – rola w diecie oraz przyjmowanie
Probiotyki – rola w diecie oraz przyjmowanie
Zdrowie zaczyna się w jelitach. To bardzo modne ostatnio zdanie ma w sobie wiele prawdy. Flora bakteryjna naszych jelit jest […]
Jak możemy odpowiednio zadbać o komfortowy sen naszego dziecka?
Jak możemy odpowiednio zadbać o komfortowy sen naszego dziecka?
Sen jest szczególnie ważny w przypadku najmłodszych. Po całym dniu zabaw oraz poznawania świata potrzebują one solidnej dawki odpoczynku. Warto […]
Jak działa ogrzewanie elektryczne?
Jak działa ogrzewanie elektryczne?
Budując dom, stoimy przed tematem wyboru sposobu jego ogrzewania. Zaprojektowana kotłownia daje możliwość zainstalowania prawie dowolnego kotła, a my ciągle […]
Ostatnie wpisy