Klasyka w salonie – praktyczne rozwiązania

Jeśli chcemy by nasz salon wyglądał zawsze idealnie, wystarczy wprowadzić w nim kilka prostych rozwiązań. Może to być na przykład wymiana karniszy, zastosowanie progów drzwiowych, futryn, bądź akcesoria ścienne. Postaramy się podpowiedzieć co warto wykorzystać w pokoju gościnnym, by nie tylko zawsze robił wrażenie na gościach, ale by również nam przebywało się w nim przyjemnie. W końcu pomieszczenie, które nie jest sztampowe i nudne, od razu potrafi wprowadzić w lepszy nastrój, gdy się w nim przebywa.

Gra kolorami

Jeżeli chcemy urządzić nasz salon w stylu klasycznym i dodatkowo nadać mu wyjątkowego charakteru, dobrze jest zastosować elementy wykonane z aluminium. Mogą to być na przykład framugi drzwi, bądź same nakładki na powyższe bądź próg drzwiowy. Można też wykorzystać szyny aluminiowe karnisza, jako swoisty element dekoracyjny. Nie można też zapomnieć o meblach, a konkretnie tego co jest na nich ustawione. Wyposażmy się więc np. w wazony bądź flakony w charakterystycznym, srebrnym kolorze.

Akcesoria

Nie można też zapomnieć o tym, co wisi na ścianach. Chcąc mieć prawdziwą klasykę w salonie, nie obędzie się bez zegara w odpowiednim stylu. Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na wyrób metalowy, ponieważ będzie on dobrze współgrał z pozostałymi aluminiowymi bądź stalowymi dodatkami. Warto sprawdzić propozycje dostępne np. na https://www.ibelo.pl/zegary. Dobór powinien być prowadzony w taki sposób, by nie tylko kolor ale i sam design odpowiadał temu, co znajduje się w pozostałej części pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 − cztery =