Na co przeznaczyć dofinansowanie firmy

Sprzęt i wyposażenie

Osoby prowadzące działalność gospodarczą lub planujące otwarcie własnej firmy mogą liczyć na uzyskanie różnego rodzaju dotacji. Najczęściej środki dla przedsiębiorców pochodzą z funduszy Unii Europejskiej i mogą być wykorzystane na różne cele. Dofinansowanie może zostać wykorzystane np. na wyposażenie firmy w sprzęt, a także narzędzia niezbędne do pracy. Korzystając z dotacji, warto pomyśleć m.in. o zakupie nowoczesnych narzędzi informatycznych, takich jak komputer z routerem bezprzewodowym. Jeśli w firmie prowadzona będzie sprzedaż, konieczny będzie urządzenia fiskalnego.

Dobrym pomysłem jest zakup drukarki fiskalnej, która jest zdecydowanie nowocześniejszym urządzeniem od tradycyjnej kasy. Drukarka fiskalna z wifi to sprzęt, który jest tani w eksploatacji, a dodatkowo daje możliwość łatwego wystawiania zarówno paragonów, jak i faktur. Dofinansowanie dla firmy przeznaczyć można także na inwestycje związane z ekologią. Pieniądze wykorzystać można m.in. na termomodernizację budynków firmy lub wprowadzanie oszczędnych rozwiązań i technologii.

Inwestycje niematerialne

Warto pamiętać, że dofinansowanie dla firm może także zostać wykorzystane na inwestycje niematerialne. Uzyskane dotacje przeznaczyć można np. na badania i rozwój nowych produktów oraz technologii. Unia Europejska wspiera również wszelkiego rodzaju innowacyjne koncepcje i pomysły. Przedsiębiorcy coraz częściej dofinansowanie przeznaczają na rozwój swój oraz swoich pracowników. Otrzymane środki wykorzystać można na różnego rodzaju szkolenia czy warsztaty ze specjalistami z danej branży.

Dotacje pozwalają także sfinansować koszty studiów dyplomowych zatrudnionych pracowników. Tego rodzaju projekty cieszą się rosnącym zainteresowaniem, ponieważ coraz więcej przedsiębiorców zauważa, że inwestowanie w wartości niematerialne to skuteczny sposób na poprawę konkurencyjności oraz innowacyjności firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 7 =