Nauka języka obcego przez zabawę – czy to możliwe?

Znajomość języka obcego jest szalenie ważna, zwłaszcza teraz, gdy jest to jeden z podstawowych czynników w momencie poszukiwania pracy. Na naukę nigdy nie jest za późno, dlatego wiek nie powinien być ograniczeniem, aczkolwiek powszechnie wiadomo, że im wcześniej rozpoczniemy edukację, tym będzie ona bardziej efektywna. Z tego właśnie powodu, coraz więcej rodziców decyduje się na lekcje języka obcego dla swoich pociech, budując w ten sposób doskonały fundament pod późniejszą, bardziej zaawansowaną naukę.

Kilkulatek to niezwykle ciekawy świata człowiek, który chętnie poznaje nowe rzeczy i jest bardzo chłonny na wiedzę, ale sposób, w jaki ją zdobywa ma ogromne znaczenie na szybkość przyswajania nowych informacji i umiejętność ich wykorzystania. na http://www.malalingua.com.pl/szkola-jezykowa-warszawa można zobaczyć przykład takiego kursu.

Jak zachęcić dziecko do nauki języka obcego?

W początkowym etapie nauki bardzo istotne jest, aby dziecka do niczego nie zmuszać. Rygorystyczne podejście i zasypanie malca słownikami i książkami przyniesie odwrotny skutek, dlatego tak ważna jest rola dorosłych, których zadaniem będzie zachęcenie dziecka do nauki wzbudzając w nim ciekawość i pasję. Najlepszym sposobem jest zabawa językiem – dziecko w lekki i bezstresowy sposób zacznie oswajać się z nową wiedzą, a każda kolejna lekcja będzie dla niego pretekstem do poznania czegoś nowego.

Jeśli nasza znajomość języka obcego nie jest na najwyższym poziomie, warto skorzystać z doświadczenia osób, które umieją pracować z dziećmi i w swojej pracy wykorzystują nie tylko wiedzę, ale i umieją tą wiedzą zarazić najmłodszych. Instytucje edukacyjne, takie jak szkoła językowa Knurów tworzą specjalne metody nauczania, w których dziecko przyswaja nowe słownictwo poprzez zabawę w naśladownictwo, wyrażanie poprzez ruch i gest, naukę różnego rodzaju piosenek i rymowanek, prostych zwrotów i wiele innych. Taki sposób nauki rozwija inteligencję językową dziecka i w krótkim czasie przynosi ogromne efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 3 =