Suknia ślubna: z salonu czy szyta na miarę?

Suknia ślubna to jedna z najważniejszych kreacji w życiu kobiety. Dlatego też z pewnością każda kobieta poświęca sporo czasu na wybór tej idealnej, jedynej sukienki, w której wystąpi w dzień ślubu. Wybór sukien ślubnych jest naprawdę bardzo szeroki. Ważne jest aby krój i model sukni ślubnej dopasować do typu figury kobiety – dlatego też warto jest przymierzyć jak najwięcej różnych sukienek oraz wybrać tę najlepszą, metodą prób i błędów.

Suknia z salonu czy suknia szyta przez krawcową na miarę? Wady i zalety każdego rozwiązania

Każde rozwiązanie, zarówno zakup gotowej sukni ślubnej, jak i uszycie wybranego modelu przez krawcową ma swoje zalety i wady. Zazwyczaj koszt uszycia sukienki ślubnej przez krawcową jest znacznie wyższy – liczy się bowiem zarówno koszt samej usługi, jak i cena materiałów oraz ewentualnie dodatków. Warto jednak pamiętać, że suknia na miarę jest świetnie dopasowana i można ją stworzyć według własnego pomysłu. Dzięki temu staje się po prostu niepowtarzalna, co dla wielu kobiet jest cechą bardzo ważną.

W sklepach z sukniami ślubnymi można również spotkać wiele różnorodnych sukien ślubnych – rozkloszowanych, z falbanką czy popularne w ostatnim czasie sukienki ślubne z rozcięciem. Dobrym rozwiązaniem jest oddanie gotowej sukienki ślubnej zakupionej w salonie do ewentualnych poprawek do krawcowej – wiele salonów ślubnych oferuje podobne usługi w cenie zakupu. Dzięki temu można dopasować każdą suknię do swojej figury oraz lekko zmienić ją według własnej koncepcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + dziewięć =