Świeczki zapachowe – co warto o nich wiedzieć?

Świeczki zapachowe od wielu lat królują na rynku jako przyjemne uzupełnienie naszej przestrzeni osobistej. Używane są m.in. do aromaterapii, która pozwala otworzyć umysł i oczyścić zbędne myśli przenosząc się do swoich ulubionych miejsc i sytuacji. Ze świecami zapachowymi możemy spotkać się również w SPA lub hotelach co powoduje, iż produkt ten kojarzy się nam z relaksem oraz zupełnym wyciszeniem. Jednak warto zwrócić uwagę, z czego wykonana jest dana świeca oraz czy zawiera ona olejki eteryczne naturalnego pochodzenia. 

Rakotwórcza parafina

Będąc w drogerii stacjonarnej możemy dostrzec ogromną ilość świec zapachowych w bardzo niskiej cenie. Zachęceni niskim kosztem produktu, decydujemy się na zakup i wracamy zadowoleni z okazyjnego zakupu do naszego domu. Zapalając świece, nie jesteśmy jednak świadomi tego, ile rakotwórczych substancji uwalnia się podczas spalania tej wykonanej ze szkodliwej parafiny. Kilka lat temu przeprowadzono dogłębne badania dotyczące szkodliwości parafiny wobec ludzkiego organizmu. Wyniki odbiły się szerokim echem wśród lekarzy jak i mediów, które zaczęły prewencyjnie ostrzegać przed świecami zapachowymi wykonanymi przy użyciu parafiny. Więcej na temat badania, jak i samej parafiny możesz przeczytać na stronie https://swiecedlagastronomii.pl/czy-swieczki-zapachowe-sa-szkodliwe/

Naturalne woski

Coraz częściej na rynku pojawiają się świece wykonane z naturalnych wosków. Za przykład posłużyć może wosk sojowy, który podczas spalania nie wytwarza szkodliwych substancji oraz jest w pełni wegański. Wosk kokosowy bądź palmowy są również bardzo często spotykane wśród naturalnych świec zapachowych. Warto dodać, iż zazwyczaj osoby zajmujące się produkcją takich świec używają naturalnych olejków eterycznych, a nie tylko sztucznych aromatów. Używając świec z naturalnym woskiem i olejkami, możemy dokonać prawdziwej aromaterapii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − czternaście =