Ubiór na cebulkę dla dziecka

Ubiór na cebulkę ma wiele zalet. Na czym jednak dokładnie polega i jak zastosować ten model, przygotowując dziecko na wyjście z domu podczas chłodniejszych dni? Zwrot “ubrany na cebulkę” oznacza zakładanie ubrań warstwami. Pierwszą z nich stanowi oczywiście bielizna i w razie potrzeby – rajstopy. Drugą warstwę stanowią takie elementy, jak: koszulka, spodnie, sweter czy skarpety, z dresem chłopięcym lub dziewczęcym włącznie. Wszystkie powinny być wykonane z ciepłych i przewiewnych materiałów, najlepiej naturalnych.

Ostatnią warstwę stanowią okrycia wierzchnie, czyli kurtka, płaszcz czy cieplejsza bluza. Dobierając poszczególne warstwy należy pamiętać, że nie chodzi o to, by ubierać dziecko ciepło, tylko dostosować strój do pogody oraz preferencji dziecka. Oprócz tego, że ubrania powinny zapewniać komfort termiczny, mają być po prostu wygodne.

Wygodnie i ciepło

Zaletą ubioru na cebulkę jest to, że w każdej chwili można najbardziej zewnętrzną warstwę zdjąć, podczas gdy dziecko cały czas ma coś na sobie. Kurtkę, bluzę lub koszulkę zabieramy, gdy dziecku jest wyraźnie ciepło albo nastąpiła zmiana pogody, a w razie potrzeby można ją ponownie założyć. Do zestawu ubrań zawierających się w kategorii “na cebulkę” należy jeszcze dodać typowo jesienne i zimowe elementy, jakimi są: czapki, szaliki i rękawiczki, które niewątpliwie zwiększają komfort w czasie chłodniejszych dni.

Wysokiej jakości odzież dziecięcą dla dziewczynek i chłopców znajdziesz pod poniższym linkiem: https://tuszyte.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − 1 =