Źle oszacowana kwota odszkodowania, za poniesione szkody w wyniku wypadku – jakie kroki można dalej podjąć?

Osobie, która została poszkodowana w wyniku wypadku należy się odszkodowanie pokrywane z OC sprawcy. Powinno ono zostać wypłacone w takiej wysokości, aby pokryć koszty związane z leczeniem, utraconym dochodem czy uszkodzonymi w jego wyniku przedmiotami. Zdarza się jednak, że ubezpieczyciel oceni uszczerbek na zdrowiu i należną kwotę do wypłaty na dużo niższym poziomie niż powinien. W takiej sytuacji można podjąć pewne kroki, aby odzyskać pozostałą część.

Odzyskiwanie odszkodowania krok po kroku

Po zgłoszeniu szkody do ubezpieczyciela sprawcy osoba poszkodowana otrzymuje wstępny kosztorys, który z reguły jest zaniżony. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zajmują się odszkodowaniami powypadkowymi w Bydgoszczy oraz w innych miastach Polski. Wystarczy znaleźć odpowiednią placówkę i skontaktować się z pracownikiem, który zapozna się z dokumentami dotyczącymi wypadku oraz przesłanym kosztorysem. Jeśli zaproponowana kwota zostanie uznana za zbyt niską, poszkodowanemu zostanie przedstawiona nowa propozycja, którą może przyjąć lub poprosić o jej poprawkę.

Gdy będzie ona satysfakcjonująca wypłata nastąpi w ciągu zazwyczaj 24 godzin od momentu podpisania umowy. Z takiej opcji mogą skorzystać osoby, które zostały poszkodowane w wypadku nawet 3 lata temu. Jest to świetny sposób dochodzenia swoich praw dla osób, które nie mogą samodzielnie poradzić sobie z zawiłymi regulaminami i procedurami towarzystw ubezpieczeniowych. Pracownicy takich firm służą radą i chętnie odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście − jeden =