W czym przechowywać i transportować aparat fotograficzny?

Każdy sprzęt elektroniczny, który ma dłużej posłużyć, musi być właściwie przechowywany. Nie inaczej ma się sprawa z aparatami fotograficznymi. Niezależnie, czy mamy do czynienia z drogim, ekskluzywnym sprzętem, czy ze zwykłym aparatem cyfrowym za kilkaset złotych, należy go odpowiednio chronić.

Jak czulibyśmy się, gdybyśmy po dłuższej przerwie zastali aparat z zagrzybionym lub zaparowanym obiektywem? Albo z trudem próbowalibyśmy odkurzyć nasz sprzęt czy wydostać resztki piasku z plaży, na której robiliśmy zdjęcia? Można tego łatwo uniknąć, dbając o odpowiednią konserwację. Przydatne do tego będą torby fotograficzne.

Jak przechowywać aparaty w futerałach?

Aparaty przechowywane w specjalnych torbach są chronione przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak kurz czy brud. Do pewnego stopnia są też zabezpieczone przed wstrząsami i czynnikami mechanicznymi typu uderzenia i zadrapania. A przy zastosowaniu odpowiednich zasad także przed wilgocią.

Przechowując i przygotowując urządzenia do transportu, warto pamiętać o kilku zasadach:
– przed włożeniem do torby fotograficznej należy rozmontować aparat (o ile to możliwe) zdejmując obiektyw i wyjmując akumulator;
– zdjęty obiektyw należy zaślepić z dwóch stron;
– aparat bez obiektywu powinien być również chowany do torby z założoną osłoną obiektywu;
– przechowując sprzęt w hermetycznych obudowach stosujemy pochłaniacze wilgoci.

Tak złożone urządzenie możemy spakować i przewieźć nawet na koniec świata. Warto jednak pamiętać, że elektronika nie lubi gwałtownych zmian temperatury. Dlatego swoje aparaty lepiej trzymajmy w pokojowej temperaturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 7 =