Jakich sprzętów używają strażacy?
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakich sprzętów używają strażacy?

Zawód strażaka jest niezwykle poważany w społeczeństwie, ponieważ wykonujące go osoby codziennie ryzykują własnym życiem, aby ratować życie i mienie innych ludzi. Jak i w każdej innej profesji, tak i tutaj niezbędne są zarówno narzędzia i sprzęt do pracy, jak i właściwy strój roboczy oraz mundur.

W wyposażaniu standardowej jednostki straży powinny się znaleźć przede wszystkim elementy służące do ochrony w trakcie akcji gaśniczych i ratunkowych. Wiele z nich jest dostępnych na http://safetech.net.pl/.

Wóz strażacki, odpowiedni strój i ekwipunek podręczny to podstawa

Każdy strażak musi posiadać własny zestaw środków ochrony, mających za zadanie osłaniać go przed wszelkimi szkodliwymi czynnikami (wysoką temperaturą, płomieniami, dymem itp.), z którymi mierzy się podczas codziennych akcji. Podstawowy ekwipunek obejmuje zatem specjalne ubranie, obuwie, hełm i rękawice – wszystkie wymienione elementy są dokładnie opisane w regulaminie.

Oprócz stroju roboczego każdy strażak dysponuje również przynajmniej dwoma mundurami – codziennym i galowym. Do profesjonalnych narzędzi ratowników zaliczamy także aparaty górnych dróg oddechowych, pas bojowy, toporek, podręczne drobne sprzęty (np. nóż, klucz, latarka, wkrętak) oraz radiostację (do łączności z kolegami podczas akcji).

Do gaszenia pożarów wykorzystuje się specjalistyczne wozy strażackie, działka pianowe i sikawki, a także sprzęty służące do odginania, odkręcania czy burzenia elementów konstrukcji budynków (m.in. topór, pilarka spalinowa, bosak).

Z kolei w przypadku katastrof oraz wypadków na drodze potrzebne są wybijaki, rozpieracze oraz liny holownicze. Ponadto do działania na dużych wysokościach używane są różnej długości drabiny, podnośniki hydrauliczne, lampy oświetleniowe, a także drabinki hakowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Baseny ogrodowe stelażowe – czy są popularne?
Baseny ogrodowe stelażowe – czy są popularne?
Ogrodowy, prywatny basen to idealny sposób na aktywne spędzenie letnich dni. Cała rodzina może wypocząć, ochłodzić się i skorzystać z […]
Naturalny krem pod oczy – jakie ma zalety?
Naturalny krem pod oczy – jakie ma zalety?
Naturalny krem pod oczy to dobry wybór dla tych, którzy chcą uniknąć stosowania substancji chemicznych w swojej skórze. Może on […]
Jak wybierać letnie opony do auta?
Jak wybierać letnie opony do auta?
Nowe czy używane? Najlepszym rozwiązaniem jest bezwzględnie zakup czterech nowych identycznych opon. Jeżeli kupujący nie dysponuje wystarczającą ilością środków finansowych, […]
Ostatnie wpisy