Co można kupić w sklepie drogowym?

Uczestnicy ruchu drogowego mogą spotkać wiele elementów drogi, które mają za zadanie zadbać o ich bezpieczeństwo. Zauważyć mogą oni urządzenia BRD, znaki poziome i pionowe. Sklep drogowy to miejsce, w którym można zakupić wszelkiego rodzaju znaki drogowe oraz skorzystać z usług ich montażu.

Urządzenia BRD

Urządzenia BRD, czyli bezpieczeństwa ruchu drogowego mają służyć do ochrony życia, mienia, zdrowia osób poruszających się na drodze. Stosowane są do oznakowania robót drogowych, zamknięcia dróg itp. Do tych urządzeń możemy zaliczyć: progi zwalniające, separatory parkingowe, progi i przejścia modułowe, azyle drogowe, lampy oraz sygnalizatory, lustra drogowe.

Oznakowanie poziome

Są to znaki zamieszczone na powierzchni drogi w postaci strzałek, linii oraz innych symboli. Mogą być one barwy białej oraz żółtej. W przypadku występowania obu tych kolorów na jezdni, stosujemy się do znaków koloru żółtego. Zadaniem znaków poziomych jest zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu oraz ułatwienie i usprawnienie korzystania z drogi. Oznakowanie poziome to między innymi: namalowane linie, przejścia dla pieszych, oznakowanie dróg i ulic, parkingów, magazynów oraz hal produkcyjnych. Można je dostać np. na https://www.matech.com.pl/pl/oznakowanie-pionowe-i-poziome/znaki-drogowe

Oznakowanie pionowe

Znaki pionowe montowane są na specjalnie przygotowanym systemie montażu, który ma za zadanie utrzymanie konstrukcji w pionie. Znaki pionowe są najbardziej widoczne na drodze i niekiedy również najważniejsze. Ich zadaniem jest sprawna organizacja ruchu drogowego. Do oznakowania pionowego można zaliczyć: znaki drogowe, słupki przeszkodowe i elastyczne, tablice kierujące, podstawki pod znaki oraz różnego rodzaju akcesoria montażowe. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =