Drony – akcesoria do Twojego sprzętu
Technologia
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Drony – akcesoria do Twojego sprzętu

Jeszcze kilka lat temu widząc drona latającego na weselu lub koncercie, większość ludzi nie wiedziałaby, z czym ma do czynienia. Dzisiaj takie urządzenia są już codziennością. Każdy może mieć drona, a najnowsze modele zaskakują coraz lepszymi parametrami, możliwościami i autonomią. Bardzo prawdopodobne, że również Ty masz lub wkrótce będziesz mieć własny sprzęt tego typu. Sprawdź, jakie akcesoria mogą Ci się przydać do Twojego urządzenia.

Drony potrzebują energii

Podstawowym wyposażeniem dodatkowym do drona są wymienne akumulatory. Dron to urządzenie, które zużywa stosunkowo dużą ilość energii elektrycznej, a zamontowanie na nim dużego akumulatora mija się z celem. Chodzi o to, że im większy jest ciężar całego urządzenia, tym więcej będzie zużywał energii. Przeciętnie tego rodzaju sprzęt latający jest w stanie pracować przez około 20 do 30 minut (w zależności od modelu i warunków pogodowych). Zaopatrzenie się w zapasowy zestaw akumulatorów jest niezbędne – w szczególności w przypadku osób, które profesjonalnie zajmują się filmowaniem różnych wydarzeń.

Kamerzysta na weselu musi być przygotowany na zmienne warunki pogodowe, przedłużające się części uroczystości, brak zasilania na miejscu i konieczność filmowania niespodziewanych zdarzeń. Odpowiednie przygotowanie jest równoznaczne z posiadaniem naładowanej puli akumulatorów do każdego sprzętu – w tym drona. Warto, aby nawet osoby, które traktują latanie dronem jako hobby, posiadały wymienne zasilanie. Zabawa dronem będzie znacznie bardziej atrakcyjna, jeżeli nie będzie musiała być za każdym razem ograniczona bardzo krótkim czasem pracy jednego akumulatora.

Zapewnij bezpieczeństwo swojemu dronowi

Drony filmowe to zaawansowany technologicznie sprzęt, który jest podatny na różnego rodzaju uszkodzenia. Aby zminimalizować ilość energii koniecznej do latania oraz prawdopodobieństwo uszkodzeń przy upadku z wysokości, do produkcji konstrukcji stosowane są możliwie najlżejsze materiały. Niestety często wiąże się to z mniejszą odpornością na uszkodzenia powstałe w transporcie sprzętu. Właśnie dlatego warto zapewnić dronowi odpowiedni pokrowiec. Producenci quadrokopterów oferują specjalne walizki, do których użytkownik może zmieścić samego drona, zasilanie, zapasowe baterie i wszelkie inne potrzebne akcesoria do dronów oraz części zapasowe. Walizka tego typu jest szczególnie przydatna, jeżeli dron jest większych rozmiarów, a użytkownik wykorzystuje sprzęt profesjonalnie.

Części delikatne podlegają wymianie

Śmigła w quadrokopterach są wykonane z delikatnych tworzyw, w związku z czym są podatne na ewentualne uszkodzenia. Często zdarza się sytuacja, w której konieczna jest natychmiastowa wymiana tej części, aby móc kontynuować lot. Dzieje się tak na przykład wskutek nieumyślnego kontaktu drona z drzewem i gałęziami. Warto zwrócić uwagę, jak bardzo istotny jest odpowiedni rozmiar i kształt śmigieł. Części zamienne, które będą różnić się od oryginalnych, mogą nawet uszkodzić silnik przy próbie latania. Zbyt duże śmigła będą wymagały od silników większej siły, aby nadać im odpowiedni pęd, natomiast zbyt małe, wskutek zbyt dużej liczby obrotów, mogą doprowadzić do przegrzania i spalenia. 

Filtry na kamerę

Głównym zadaniem dronów fotograficznych jest rejestracja filmów lub zdjęć z dużej wysokości. Właśnie dlatego warto zadbać możliwie najlepszy efekt wizualny. Aby go zapewnić, możesz skorzystać z filtrów przygotowanych specjalnie do konkretnych modeli dronów. Najczęściej stosowany jest filtr UV, który redukuje negatywny wpływ światła na w pełnym słońcu na obraz wyjściowy. Bardzo często jest on również stosowany po prostu jako osłona zewnętrznej soczewki obiektywu, ponieważ taki filtr łatwo jest w razie potrzeby wymienić. Wśród fotografów, kamerzystów oraz pilotów dronów dużą popularnością cieszą się też filtry polaryzacyjne, które mają za zadanie eliminować część światła o określonej polaryzacji. W praktyce wykorzystuje się je, aby pozbyć się niekorzystnych refleksów świetlnych odbijających się od wody, szkła czy innych materiałów – dzięki eliminacji odbić, niebo oraz wiele powierzchni widocznych na zdjęciach zyskują lepsze nasycenie naturalnymi kolorami. 

Gdzie szukać akcesoriów do dronów?

W sklepach specjalizujących w dystrybucji sprzętu fotograficznego dronów fotograficznych lub szeroko pojętej elektroniki znajdziesz wiele akcesoriów, które przydadzą się do Twojego sprzętu latającego. Bardzo dobrym przykładem jest popularny internetowy sklep Botland. Znajdziesz tam zarówno drony fotograficzne amatorskie i profesjonalne, jak i wszelkiego rodzaju akcesoria.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dopasować doniczkę do rośliny?
Jak dopasować doniczkę do rośliny?
Donica musi być dopasowana do rośliny pod względem wizualnym, ale musimy pamiętać również, że powinna być dostosowana do wielkości rośliny. […]
Jak atrakcyjnie zaprezentować ubrania w sklepie odzieżowym?
Jak atrakcyjnie zaprezentować ubrania w sklepie odzieżowym?
Dużą rolę w jakiejkolwiek formie sprzedaży odgrywa prezentacja towaru. Jest ona ważna zarówno w sklepach online, jak i w punktach […]
Zakup używanego wózka widłowego – na te elementy trzeba zwracać uwagę
Fabrycznie nowe wózki widłowe kosztują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, dlatego wiele firm decyduje się na zakup używanego sprzętu. Przed dokonaniem […]
Ostatnie wpisy