Psycholog młodzieżowy – jakimi problemami się zajmuje?
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psycholog młodzieżowy – jakimi problemami się zajmuje?

Okres dorastania to bardzo wrażliwy okres w życiu. Jest to czas, kiedy osoba jest narażona na znaczące zmiany w swoim życiu. To czas, kiedy muszą radzić sobie z wieloma kwestiami, takimi jak presja rówieśników, problemy z wizerunkiem ciała, związki i wiele innych.

Psycholog dla nastolatków pomaga im radzić sobie z tymi kwestiami, zapewniając im wsparcie psychologiczne i wskazówki. Może on również pomóc rodzicom lepiej zrozumieć swoje dzieci, ponieważ wcześniej miał do czynienia z różnego rodzaju problemami, z którymi borykają się młodzi dorośli.

Oto kilka powszechnych problemów, którymi zajmuje się psycholog dla nastolatków:

Zaburzenia lękowe

Nastolatki mają wysoki poziom lęku, ponieważ nie są pewni, co się stanie dalej w ich życiu. Obawiają się porażki i odrzucenia przez rówieśników, co sprawia, że są niespokojni o wszystko, co robią i mówią. Obawiają się również popełniania błędów, co wpływa na ich wyniki w szkole lub innych zajęciach. Psycholog może pomóc im zmniejszyć poziom lęku poprzez zapewnienie im wsparcia i sesji doradczych, jak radzić sobie z sytuacjami, które sprawiają, że są niespokojne.

Depresja 

Depresja jest jednym z najczęstszych problemów zdrowia psychicznego wśród nastolatków w dzisiejszych czasach z powodu różnych czynników, takich jak zastraszanie w szkole lub w domu, presja rówieśników lub nawet zmiany hormonalne w okresie dojrzewania. Psycholog dla młodzieży może pomóc w leczeniu depresji poprzez nauczanie technik pozytywnego myślenia.

Jeśli chcesz skorzystać z jego usług, to psycholog młodzieżowy Warszawa, jest miastem, w którym znajdziesz wielu dobrych specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie mydło wybrać – w płynie czy w kostce?
Jakie mydło wybrać – w płynie czy w kostce?
Mydło służy do mycia skóry i włosów. Jeśli chodzi o to, jakie mydło wybrać, w płynie czy w kostce? Oba […]
Gdzie używane są konstrukcje stalowe?
Gdzie używane są konstrukcje stalowe?
Stal jest materiałem niezwykle wytrzymałym i długowiecznym, dlatego często używa się jej do budowy różnego rodzaju konstrukcji. Są one powszechnie […]
Opóźnione loty – co robić?
Opóźnione loty – co robić?
Podróż samolotem dla wielu jest naprawdę stresującym wydarzeniem. Czasami przełamanie się może zająć bardzo dużo czasu. Jest to dość normalna […]
Ostatnie wpisy