Jak wygląda wysyłka paczek z zagranicy do Polski

Wysyłka paczek z zagranicy do Polski wydawać się może procesem kosztownym i nieopłacalnym, jednak dzięki wciąż rozwijającej się sieci kurierskiej wybierać możemy spośród wielu spersonalizowanych ofert. Bardzo często, przeglądając oferty zagranicznych stron internetowych kuszą nas niskie ceny i dostępność towarów u nas niespotykanych, jednak to co nas zniechęca to potencjalne ceny za przesyłkę zagraniczną. Jednak, większość z tych obaw opiera się na utartych już dawno stereotypach, które posiadają niewielkie odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Jeżeli chodzi o należności celne to pamiętajmy, iż wszystkie towary transportowane i zakupione na terenie Unii Europejskiej prawu temu nie podlegają. Co ważne, wysyłka paczek z krajów graniczących z Polską charakteryzuje się całkiem przystępnymi cenami, tym bardziej gdy zdecydujemy się na kuriera. Bowiem to właśnie w tym przypadku wybierać możemy pomiędzy różnorodnymi usługami kurierskimi, co pozwoli zdecydować się na tę najbardziej dla nas korzystną – co warte zapamiętania, wszystkie przesyłki kurierskie podlegają ubezpieczeniu, a więc nie musimy martwić się o potencjalne zgubienie lub uszkodzenie produktu, gdyż w razie czego zostanie wydane nam odszkodowanie. Sprawdź np.: “kurier z Irlandii do Polski”.

Aktualnie do najbardziej popularnych przewozów zagranicznych do Polski należą te z Anglii. Przewóz paczek z Irlandii do Polski jest niezwykle powszechny i chętnie stosowany. Przyczyną takiego działania jest duża liczba Polaków pracujących w Anglii oraz przystępne i kuszące ceny za pewne produkty niedostępne u nas. Poza tym, cena za przesyłkę jest podobna do stawek polskich – za towar o masie 30 kg będziemy musieli zapłacić od 10 do 15 funtów brytyjskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − 2 =