Jak działa szkło hartowane

Co to jest szkło hartowane?

Szkło hartowane to bardzo wytrzymałe tworzywo, jest kilkakrotnie twardsze od szkła tradycyjnego. Produkowane w celu przeznaczenia do telefonów komórkowych, występuje jako cienka przezroczysta nakładka na ekran, dostępna w różnych rozmiarach, tak aby można było dobrać właściwie do rozmiaru swojego modelu. Szkło hartowane umieszczone na ekranie telefonu jest praktycznie niewidoczne, nie zmienia jakości obrazu, ani nie pogarsza czułości ekranów dotykowych. Można je dobrać nawet do konkretnego modelu, na przykład posiadając telefon Xiaomi, najlepiej wybrać szkło hartowane Xiaomi.

Jak założyć szkło hartowane?

Szkła hartowane umieszcza się na telefonach w bardzo prosty sposób. Przed założeniem, należy dokładnie oczyścić ekran telefonu, następnie usunąć folie ochronną ze strony klejącej i trzymając szkło za brzegi. ostrożnie i stopniowo zamontować, dociskając je do ekranu. Na ekranie wytrzymuje bardzo długo, lecz jeśli chcemy je usunąć, lub wymienić, wystarczy podważyć jego krawędź i powoli odseparować od telefonu.

Jak działa szkło hartowane?

Jako bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, chroni ekran telefonu komórkowego przed wszelkimi zarysowaniami, a nawet w przypadku upuszczenia go, przed zbiciem ekranu. Nie różni się znacząco strukturą od ekranu, także nie odczujemy różnicy w użytkowaniu. Można je czyścić tak samo jak ekran telefonu. Warto skorzystać z możliwości jakie dają szkła hartowane, aby utrzymać ekran swojego telefonu w idealnym stanie i uchronić przed możliwymi uszkodzeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście − 2 =