Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w magazynie

Pracownicy magazynu podczas wykonywania swoich obowiązków muszą pamiętać o ogromnym ciężarze (i niebezpieczeństwie jakie się z nim wiąże) artykułów, którymi zarządzają. W większości są to (choć bezpiecznie zapakowane na paletach) ostro zakończone, bardzo twarde, albo mogące się stłuc produkty. Łatwo jest sobie wyobrazić, co może się stać w razie jakiegokolwiek wypadku. 

Unikanie i minimalizowanie zagrożeń w magazynie

Niezmiernie ważne jest bezpieczeństwo i higiena pracy w magazynie. Ich zasady nie mogą być bagatelizowane. W czasie, gdy wokół krążą wózki widłowe z ładunkami ważącymi nawet kilkaset kilogramów, nie ma miejsca na rozproszenie pracowników, czy brak odblaskowej, dobrze widocznej odzieży.

Wyposażenie magazynu

Oprócz ubioru i zachowania personelu, kluczowe jest prawidłowe urządzenie magazynu. Zaznaczenie linii tras komunikacyjnych, zadbanie o posadzkę, by była w należytym stanie (czysta, bez uszkodzeń) zapobiegnie poślizgnięciu. Chodniki i schody także powinny być wykonane z odpowiedniego materiału. Kraty dostarczane przez producenta takiego jak np. https://www.sakostal.com.pl na pewno zdadzą egzamin w ciężkich, magazynowych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 10 =