Ciekawe gadżety, które można zamontować w szkole

Budynek szkoły nie musi kojarzyć się z nudą i szarością. Na rynku są dostępne ciekawe gadżety, które można zamontować w szkole. Wiele z nich nie tylko stanowi ozdobę i ociepla wizerunek szkoły, ale także ułatwia poruszanie się po niej, a jednocześnie stanowi pomoc dydaktyczną.

Logistyka i nauka

Szkoła jest budynkiem użyteczności publicznej, który musi spełniać wszelkie standardy bezpieczeństwa. Zazwyczaj jest to budynek wielopiętrowy, więc poruszanie się po schodach powinno być dla uczniów łatwe i bezpieczne. W tego typu ciągach komunikacyjnych można umieścić naklejki na schody do szkoły. Z jednej strony mogą one wskazywać obecność stopnia i wyostrzyć ostrożność idącego ucznia. Z drugiej strony naklejki mogą wskazywać kierunek poruszania się, na przykład oznaczać strony po której się wchodzi i schodzi, co pomoże uniknąć zderzeń. Czasami naklejki na schody do szkoły mogą również pełnić rolę dydaktyczną. Na przykład można na nich umieścić ważne historyczne daty, których uczniowie mogą się uczyć lub przypominać sobie poruszając się po schodach.

Ważne jest, aby poszczególne pomieszczenia i sale lekcyjne były odpowiednio oznaczone. Konieczne jest, aby zamontować tabliczki na drzwi. Do szkoły przychodzą nowi uczniowie, którym może jeszcze przez długi czas sprawiać trudność poruszanie się po szkolnych korytarzach. Takie tabliczki na drzwi do szkoły powinny być dobrze widoczne i wyraźnie wskazywać numer sali. Nieraz oprócz numeru stosuje się jakąś formę grafiki, nawiązującej do zajęć, jakie odbywają się w danej sali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 1 =