Co jest potrzebne do stworzenia własnoręcznie zrobionej kartki okolicznościowej?

Kartki okolicznościowe to świetny sposób na wejście w świat tworzenia rzeczy. Są one nie tylko zabawne, ale mogą być również osobiste i przemyślane.

Istnieje wiele różnych rodzajów kartek okolicznościowych, od prostych składanych po skomplikowane kartki wyskakujące.

Typy kartek i baz do wyboru

Najprostszym rodzajem kartki jest kartka płaska. Przy odrobinie wprawy można je wykonać w kilka minut. Aby wykonać tego typu kartkę, najpierw przygotuj papier, przycinając go do odpowiedniego rozmiaru i nacinając (jeśli to konieczne). Następnie złóż kartkę, używając znaczników jako prowadnic. Jeśli chcemy już kupić gotową bazę do kartki, możemy skorzystać z gotowych szablonów, prezentowanych np. na stronie https://igielka-mb.pl/222-bazy-do-kartek.

W przypadku ręcznie robionych kartek okolicznościowych możesz spróbować wykonać własne ozdoby, używając stempli lub szablonów do tworzenia wzorów na przedniej stronie kartki lub na jej wewnętrznych panelach. Możesz użyć akwareli lub farb, aby namalować obrazki na przedniej stronie kartki, a następnie dodać elementy wykończeniowe, takie jak brokat lub proszek do wytłaczania, aby bardziej się wyróżniały.

Jeśli chcesz zrobić coś bardziej skomplikowanego niż zwykła płaska kartka, rozważ zrobienie kartek wyskakujących! Zwykle zajmuje to więcej czasu niż złożenie jednego kawałka papieru, ale jest też o wiele bardziej zabawne! Kartki pop-up mogą mieć ruchome części lub być wykonane z wielu warstw, które rozkładają się po odpowiednim otwarciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 − 2 =