Czujniki przydatne w mieszkaniu

W wielu współczesnych domach montuje się różnego rodzaju czujniki – głównie w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa i oszczędności, ale też komfortu przebywania w pomieszczeniach. Tego rodzaju inteligentne rozwiązania często łączą się w jeden system i mogą być sterowane za pomocą specjalnego panelu, smartfona albo tabletu. Jeśli zależy nam na zakupie czujników odznaczających się wysoką jakością wykonania i skutecznością działania, dobry miejscem do ich nabycia jest m.in. hurtownia elektryczna w Lublinie.

Ochroń swój dom przed gazem, pożarem czy włamaniem

Jeśli pragniemy w sposób optymalny zabezpieczyć swój dom, w pierwszej kolejności zamontujmy w nim czujniki dymu, które działają na tej zasadzie, że w momencie wykrycia w powietrzu dymu sygnalizują ten fakt za pomocą alarmu dźwiękowego, a także optycznego. Idealnym dla nich miejscem jest sypialnia (zwłaszcza jeśli palimy papierosy), salon z kominkiem lub pokój dzienny (na suficie).

Nie należy natomiast instalować ich w kuchni czy garażu, czyli pomieszczeniach, gdzie dym jest zjawiskiem naturalnym. Doskonałym miejscem do zakupu tego typu urządzenia jest hurtownia elektryczna w Warszawie, słynąca z produktów stosunkowo tanich, a jednocześnie wybitnie skutecznych. Dane kontaktowe do niej są dostępne na http://www.grodno.pl/hurtownia-elektryczna-warszawa.html.

Możemy się ponadto zdecydować na następujące czujniki:

– temperatury – przeznaczone do kuchni, gdzie mamy do czynienia z duża wilgocią i dymem towarzyszącym procesowi gotowania; wykrywają zbyt wysoką temperaturę i reagują na nią włączeniem alarmu

– czadu – ich zadaniem jest wykrywanie obecności tlenku węgla w powietrzu; z tego względu idealnie nadają się do domów o kiepskiej wentylacji, z ogrzewaniem w postaci piecyka naftowego, pieca kaflowego albo grzejnika gazowego

– ruchu – odpowiadają za wykrycie intruzów, często są połączone z oświetleniem zewnętrznym

– magnetyczne – montowane zazwyczaj w drzwiach pokojowych, informują o wtargnięciu do środka niepożądanej osoby (alarm dźwiękowy)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 3 =