Czy założenie ogrodu zimowego jest drogie?
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy założenie ogrodu zimowego jest drogie?

Ogrody zimowe i oranżerie zyskują wśród Polaków coraz większą popularność. Wiele firmy oferuje gotowe projekty, a nawet montaż tego rodzaju konstrukcji na terenie zamawiającego. Czy zatem zamówienie ogrodu zimowego to oszczędność? Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań.

Czy potrzebny jest projekt?

Polskie prawo budowlane wymaga przed rozpoczęciem prac stworzenie odpowiedniego projektu. Jego koszt jest dość duży i często wydatnie podnosi ostateczną wartość danej inwestycji. Jednym z wyjątków od reguły są właśnie ogrody zimowe. Tutaj wystarczy jedynie prosty plan, którego cena nie nadwyręży naszych możliwości finansowych. Co więcej może się okazać, że producent ogrodów zimowych przygotuje odpowiednie dokumenty w ramach zamówienia.

Koszt ogrzewania

Chociaż wiele osób traktuje ogrody zimowe jak osłonięte tarasy, to jednak wielu z nas będzie tu chciało hodować rośliny. Czy zatem koszt ogrzewania zimą nie będzie zbyt wysoki? Wszystko zależy od tego na jaką roślinność się zdecydujemy. Pamiętajmy, że niektóre z nich zimują w niezbyt wysokich temperaturach. Właśnie dla nich ogród zimowy będzie rozwiązaniem idealnym! 

Gotowy ogród czy samodzielny montaż?

Wielu producentów ogrodów zimowych proponuje montaż na działce zamawiającego. Na pierwszy rzut oka takie rozwiązanie może wydawać się droższe. Pamiętajmy jednak, że mamy tu do czynienia z profesjonalistami, dzięki którym zaoszczędzimy wiele czasu. Ostatecznie więc decyzja o zakupie gotowego ogrodu bywa często mniej bolesna dla naszego portfela.  

Budowa oranżerii lub ogrodu zimowego jest znacznie tańsza niż wzniesienie dodatkowego pomieszczenia, w którym umieścimy nasze rośliny. Należy jednak zdecydować się uprzednio na hodowlę odpowiednich gatunków i przejrzeć ofertę okolicznych producentów. Z pewnością wybierzemy coś dla siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Organizacja ślubu i wesela – o czym warto pamiętać?
Organizacja ślubu i wesela – o czym warto pamiętać?
Organizując ślub i wesele, należy uwzględnić wiele istotnych elementów. Nic w tym zatem dziwnego, że okres przygotowań może trwać nawet […]
Czy uprawiając sport, można nosić okulary?
Czy uprawiając sport, można nosić okulary?
Jeszcze stosunkowo do niedawna istniało przekonanie, że sportowiec musi mieć bezwzględnie idealne zdrowie i to pod każdym względem. Tymczasem rozwój […]
Jak dokonać prawidłowej wyceny nieruchomości?
Jak dokonać prawidłowej wyceny nieruchomości?
Nieruchomość jest bardzo płynnym aktywem, ale może być również bardzo niepłynnym. Wartość nieruchomości zależy od rynku, a niektóre nieruchomości są […]
Ostatnie wpisy