Czy założenie ogrodu zimowego jest drogie?
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy założenie ogrodu zimowego jest drogie?

Ogrody zimowe i oranżerie zyskują wśród Polaków coraz większą popularność. Wiele firmy oferuje gotowe projekty, a nawet montaż tego rodzaju konstrukcji na terenie zamawiającego. Czy zatem zamówienie ogrodu zimowego to oszczędność? Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań.

Czy potrzebny jest projekt?

Polskie prawo budowlane wymaga przed rozpoczęciem prac stworzenie odpowiedniego projektu. Jego koszt jest dość duży i często wydatnie podnosi ostateczną wartość danej inwestycji. Jednym z wyjątków od reguły są właśnie ogrody zimowe. Tutaj wystarczy jedynie prosty plan, którego cena nie nadwyręży naszych możliwości finansowych. Co więcej może się okazać, że producent ogrodów zimowych przygotuje odpowiednie dokumenty w ramach zamówienia.

Koszt ogrzewania

Chociaż wiele osób traktuje ogrody zimowe jak osłonięte tarasy, to jednak wielu z nas będzie tu chciało hodować rośliny. Czy zatem koszt ogrzewania zimą nie będzie zbyt wysoki? Wszystko zależy od tego na jaką roślinność się zdecydujemy. Pamiętajmy, że niektóre z nich zimują w niezbyt wysokich temperaturach. Właśnie dla nich ogród zimowy będzie rozwiązaniem idealnym! 

Gotowy ogród czy samodzielny montaż?

Wielu producentów ogrodów zimowych proponuje montaż na działce zamawiającego. Na pierwszy rzut oka takie rozwiązanie może wydawać się droższe. Pamiętajmy jednak, że mamy tu do czynienia z profesjonalistami, dzięki którym zaoszczędzimy wiele czasu. Ostatecznie więc decyzja o zakupie gotowego ogrodu bywa często mniej bolesna dla naszego portfela.  

Budowa oranżerii lub ogrodu zimowego jest znacznie tańsza niż wzniesienie dodatkowego pomieszczenia, w którym umieścimy nasze rośliny. Należy jednak zdecydować się uprzednio na hodowlę odpowiednich gatunków i przejrzeć ofertę okolicznych producentów. Z pewnością wybierzemy coś dla siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Łożyska – czego jeszcze nie wiedziałeś o ich rodzajach?
Łożyska – czego jeszcze nie wiedziałeś o ich rodzajach?
Łożysko oporowe jest łożyskiem stosowanym do zmniejszenia obciążenia obracającego się wału w warunkach wysokiej prędkości. Może być również używane do […]
Jak poprawnie zaaranżować biuro?
Jak poprawnie zaaranżować biuro?
Twoje środowisko pracy powinno być zaprojektowane tak, aby wspierać Twoją produktywność i dobre samopoczucie. Aby upewnić się, że Twoje biuro […]
Jakie dania można przyrządzić z dodatkiem grzybów?
Jakie dania można przyrządzić z dodatkiem grzybów?
Grzyby to dodatek, który wzbogaci smak wielu potraw szczególnie jesienią, gdy całe rodziny dla przyjemności wybierają się na weekendowy wycieczki […]
Ostatnie wpisy