Po co robione są pomiary i badania elektryczne?

Pomiary i testy elektryczne są wykonywane w celu zapewnienia, że system elektryczny w Twoim domu lub biurze jest bezpieczny i wydajny. Systemy elektryczne są złożone i zawierają wiele komponentów, które muszą być regularnie kontrolowane.  Chcąc skorzystać z usługi pomiaru elektryczności, możesz skierować się po pomoc z następującej stronie https://inelt.pl/pomiary-badania-elektryczne/.

Poniżej znajduje się lista popularnych testów elektrycznych:

Obliczenia obciążenia elektrycznego

Obliczenia obciążenia elektrycznego określają, ile energii elektrycznej zużywa budynek w oparciu o jego wielkość, liczbę mieszkańców i inne czynniki. Informacje te są wykorzystywane do określenia, czy konieczna jest modernizacja, aby spełnić obecne standardy.

Test rezystancji uziemienia 

Testy rezystancji uziemienia określają, czy istnieją jakiekolwiek problemy z uziemieniem w domu lub firmie. Jeśli opór jest zbyt duży, może to spowodować porażenie prądem lub zagrożenie pożarowe.

Test przewodności uziemienia

Testy przewodności uziemienia określają, jak dobrze Twój system przewodzi prąd z jednego punktu do drugiego poprzez podziemne rury i pręty. Test ten pomaga wykryć ewentualne problemy, takie jak wadliwe okablowanie lub uszkodzony sprzęt, które mogą spowodować porażenie prądem lub pożar.

Testowanie wyłączników

Testowanie wyłączników określa, czy jakiekolwiek wyłączniki są wadliwe lub uszkodzone poprzez sprawdzenie ciągłości pomiędzy zaciskami na każdym wyłączniku za pomocą omomierza (urządzenie używane do testów elektrycznych). Jeśli nie ma ciągłości, oznacza to, że może istnieć problem z samym wyłącznikiem lub jego połączeniami elektrycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 1 =