Jak przygotować niemowlaka na zimowe spacery?

Niemowlaki potrzebują regularnych spacerów na świeżym powietrzu. Jednocześnie ich organizm jest bardzo wrażliwy na nagłe zmiany temperatur oraz wyziębienie. Zatem, jak przygotować swoją pociechę na spacery jesienno-zimową porą? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego poradnika.

Jak ubierać dziecko na spacery jesienno-zimową porą?

Większość lekarzy pediatrów sugeruje, iż pierwsze spacery w zimowych miesiącach niemowlak powinien odbywać dopiero po ukończeniu 4 tygodnia życia. Co więcej, kontakt malucha z niskimi temperaturami panującymi na zewnątrz domu lub mieszkania powinien być stopniowo wydłużany. Początkowo, zupełnie wystarczająca będzie 5 do 10-minutowa wizyta na zewnątrz.

Wraz z wiekiem niemowlaka czas ten należy wydłużać do nawet kilkudziesięciu minut. Abstrahując jednak od czasu trwania spacerów, rodzice bez względu na porę roku nie mogą zapominać o odpowiednim ubraniu malucha – przy ujemnych temperaturach świetnie sprawdzą się na przykład jednoczęściowe kombinezony zimowe dla dzieci.

Osobnym tematem jest ubieranie dzieci w domu. Należy bowiem pamiętać, iż maluchy w sezonie grzewczym bardzo łatwo przegrzać. Stąd też zaleca się, aby dzieci przebywające w pomieszczeniach nie były ubierane zbyt grubo. Dla dziewczynek w zupełności wystarczające będą bawełniane i bardzo łatwe do założenia jednoczęściowe sukienki lub kombinezony – z ich przykładową ofertą można się zapoznać między innymi na stronie internetowej https://ilovemilk.pl/pl/67-sukienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa − 1 =