Na czym drukowane są reklamy?

W warunkach silnej konkurencji na rynku firmy muszą wykorzystywać różne metody na prezentację swoich produktów lub usług, tak aby skutecznie przyciągnąć klientów i skłonić ich do skorzystania z oferty. Jednym z najbardziej efektywnych sposobów na osiągnięcie tego celu jest reklama zewnętrzna. Warto podkreślić, że może być ona drukowana na różnych materiałach i powierzchniach. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się szczególnie druk banerów w Warszawie.

Papier, folia i canvas – to tylko niektóre z możliwych do wykorzystania materiałów

Przekaz reklamowy pozwala firmom na informowanie społeczeństwa o ofercie produktowej i docieranie do nowych grup klientów. Dlatego wiele z nich decyduje się na korzystanie z usług zakładów zajmujących się drukowaniem wielkoformatowym na różnego rodzaju materiałach i powierzchniach. Obecnie największą popularnością cieszą się banery, czyli poliestrowe tkaniny powlekane dodatkową warstwą PCV, które charakteryzują się sporą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne (np. zgniatanie, rozciąganie, niekorzystne warunki atmosferyczne).

Przeznaczone są one zarówno do reklam wewnętrznych, jak i zewnętrznych. W zakładach wykonuje się również reklamy na papierze fotograficznym (druk solventowy), odznaczającym się atrakcyjną błyszczącą powierzchnią. Stosuje się też różne typy folii samoprzylepnych, w tym zwłaszcza matową i wylewaną. Idealnie wręcz nadają się one do sporządzania wszelkich naklejek.

Jeśli chodzi o druk naklejek w Warszawie funkcjonuje wiele firm mających w ofercie taką usługę. Do zadruku reklamowego wykorzystuje się także canvas, czyli elastyczny materiał wysokiej jakości (mający fakturę płótna), przeznaczony m.in. do fotografii i reprodukcji dzieł sztuki. Poza tym, można drukować na specjalnych siatkach, plandekach, podłożach sztywnych (np. blachach) oraz tkaninach poliestrowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 5 =