Dlaczego psychoterapeuta nie jest psychologiem
Medycyna i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego psychoterapeuta nie jest psychologiem

Życie w obecnych czasach nie jest łatwe. Rzeczywistość stawia nam bardzo duże wymagania. Nie jest więc dziwne, że coraz więcej osób nie jest w stanie im sprostać, co powoduje rozmaite problemy natury psychologicznej. Pomóc w takiej sytuacji może dobry gabinet psychoterapeutyczny. Sprawdźmy, czym różni się psycholog od psychoterapeuty.

Większe umiejętności

Psycholog to osoba, która po prostu ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia. Daje jej to prawo otwarcia własnego gabinetu i przyjmowania pacjentów. Nie musi jednak mieć praktycznie żadnego doświadczenia, nikt też nie nadzoruje jej pracy. Dlatego do psychologów chodzimy zazwyczaj wtedy, gdy potrzebujemy po prostu szczerej rozmowy z kimś, kto zna tajniki funkcjonowania ludzkiej psychiki.

Dodatkowe kursy

Psychoterapeuta natomiast jest osobą, która ukończyła specjalną szkołę i specjalizuje się w wybranym przez siebie nurcie. W trakcie pracy towarzyszy mu superwizor, czyli osoba mająca większe doświadczenie, z którą musi odbywać regularne spotkania. Koniecznością jest także przejście własnej psychoterapii, czego nie wymaga się od psychologów. Terapeuci, np. pracujący w gabinecie psychologicznym https://warszawa-psychoterapia.com.pl, mają bowiem o wiele bardziej odpowiedzialne zadanie – pomagają pacjentom zwalczyć zaburzenia psychiczne, nierzadko bardzo poważne, które utrudniają lub wręcz uniemożliwiają normalne funkcjonowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Malowanie farbami – krok po kroku
Malowanie farbami – krok po kroku
Malowanie to ciężka sztuka nawet dla wprawionych w rysunkach osób. Z farbami pracuje się zupełnie inaczej, niż z ołówkiem czy […]
Wykładzina, guma, drewno – co sprawdzi się jako podłoga w obiektach publicznych?
Obiekty użyteczności publicznej to miejsca, które są zazwyczaj wyjątkowo zatłoczone. Wynika to z faktu, że bardzo intensywnie użytkują je zarówno […]
Co zrobić, żeby nasz dom wyróżniał się na tle innych?
Co zrobić, żeby nasz dom wyróżniał się na tle innych?
Dom dla wielu osób jest ich twierdzą. To wyjątkowe miejsce, w którym każdy chce odpocząć, spędzić miło czas i być […]
Ostatnie wpisy