Rezonans magnetyczny – przy jakich objawach warto go wykonać?

Nasze zdrowie jest bardzo cenne. Z tego powodu powinniśmy każdego dnia starać się prowadzić odpowiedni styl życia. Na ten składają się przede wszystkim właściwe odżywianie oraz regularne badania. Wizyta u specjalisty jest szczególnie istotna, jeśli dostrzegamy u siebie niepokojące objawy.

Dokładny obraz tkanek

Przykładem badania, jakiemu możemy być poddani w przypadku występowania niektórych symptomów, jest rezonans magnetyczny. Polega on na wykorzystaniu promieniowania elektromagnetycznego w celu obserwacji struktur tkanek pacjenta i służy do analizy kości, mięśni, stawów oraz mózgu. Badanie rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu, który decyduje o tym, czy w trakcie diagnozowania zostanie użyty środek kontrastowy. Następnie badanego umieszcza się w specjalnym tunelu elektromagnetycznym na kilkadziesiąt minut. Bardzo ważne dla wiarygodności uzyskanych wyników jest to, żeby na badanie ubrać się w strój, który nie posiada żadnych metalowych elementów.

Rezonans magnetyczny przeważnie zaleca się w przypadku pojawienia się objawów mogących sugerować występowanie chorób takich jak m.in.: rak mózgu, guzki rdzenia kręgowego, urazy tkanek miękkich czy choroby układu nerwowego. Dlatego, jeśli odczuwamy częste zawroty i bóle głowy, ból pleców oraz mięśni, wówczas powinniśmy niezwłocznie zgłosić się do odpowiedniej kliniki, którą znajdziemy np. pod adresem internetowym: http://klinikapoznan.pl/rezonans-magnetyczny/. Dzięki temu będziemy mogli poznać dokładną przyczynę naszych dolegliwości, co pozwoli w szybki sposób rozpocząć niezbędne leczenie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =