Wybór oprawki do okularów – czego unikać, na co zwracać uwagę

Wiele osób zmagających się z wadami wzroku decyduje się na noszenie okularów. W obecnych czasach mamy niemalże nieograniczony wybór wzorów i kolorów oprawek, co sprawia, że nie musimy wstydzić się noszenia okularów. Co więcej, jeśli są one odpowiednio dobrane, mogą dodać nam pewności siebie i urozmaicić codzienne stylizacje. 

Na co zwracać uwagę przy doborze oprawek?

Jedną z najważniejszych kwestii jest wygoda użytkowania. Nawet najładniejsze oprawki, jeśli są niewygodne mogą skutecznie zniechęcić do noszenia okularów. Warto zwrócić uwagę na wagę, a także przemyśleć czy decydujemy się na oprawki plastikowe, czy z elementami metalu. Przy wyborze dobrze jest uwzględniać kształt twarzy, tak by okulary podkreślały nasze atuty, a maskowały niedoskonałości. Modne oprawki korekcyjne znajdziemy w każdym z możliwych kształtów – począwszy od prostokątnych, poprzez owalne i kocie (zalecane osobom posiadającym twarz prostokątną i owalną), aż do kujonek czy nerdów polecanych szczególnie przy twarzy kwadratowej. Dla osób posiadających wrażliwą skórę rekomendowane są delikatne oprawy antyalergiczne, np. z tytanu. 

Czego unikać?

Dobierając oprawki, staramy się spersonalizować nasz wybór, tak aby okulary cieszyły nas przez długi czas. Możemy dobrać kolor oprawek pasujący do koloru naszych oczu i do naszego charakteru. Unikamy modeli, które powodują jakikolwiek dyskomfort podczas noszenia lub nie spełniają naszych oczekiwań pod względem wizualnym. Okulary, które towarzyszą nam codziennie powinny być wygodne i podobać się nam. Na stronie https://www.opticdesign.pl znajdujemy szeroki wybór wzorów i kolorów okularów korekcyjnych, jak również przeciwsłonecznych, możemy znaleźć tam oprawki, które będą sprostały naszym wymaganiom. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × trzy =