Fizykoterapia – na czym polega?

W obecnych czasach wiele z nas boryka się z różnego rodzaju dolegliwościami – bólami pleców, barków, kręgosłupa czy szyi, nadciśnieniem, reumatyzmem czy chorobami krążenia. Często wiąże się to ze stresującym trybem życia czy spędzaniem wielu godzin przed komputerem. Chociaż warto zadbać o regularną aktywność fizyczną i odpowiednią dietę, niewątpliwie pomocnym, odprężającym, a przy tym skutecznym rozwiązaniem będzie skorzystanie z fizjoterapii.

Fizykoterapia – na czym polega?

Jednym z rodzajów fizjoterapii jest właśnie fizykoterapia, polegająca na leczeniu za pomocą różnego rodzaju bodźców fizycznych. Wykorzystuje więc zjawiska takie jak prąd elektryczny, ultradźwięki, pole magnetyczne, światło czy elementy mechaniczne. Pacjenci korzystający z fizykoterapii mogą poczuć ulgę w swoich dolegliwościach bólowych, często ten rodzaj terapii okazuje się także pomocny przy innych schorzeniach. Tego typu leczenie odgrywa także niezwykle istotną rolę w diagnostyce chorób czy rehabilitacji.

Fizykoterapia stosuje rozmaite metody indywidualnie dopasowane do potrzeb pacjenta. Posługuje się zabiegami laserowymi, magnetycznymi, wykorzystującymi prąd, światło oraz niskie temperatury. Umożliwia to regenerację tkanek, złagodzenie bólów i stanów zapalnych, stanowi także element rehabilitacji chorych na zwyrodnienia kręgosłupa czy rwę kulszową.

Na stronie https://manualclinic.com/fizykoterapia/ można dowiedzieć się więcej o zabiegach fizykoterapeutycznych w Poznaniu, dzięki którym leczy się zarówno bóle mięśni spowodowane pracą przy komputerze, jak i poważniejsze schorzenia czy urazy, takie jak uszkodzenia stawów czy uraz rdzenia kręgowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + 6 =