Fizykoterapia – na czym polega?
Medycyna i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fizykoterapia – na czym polega?

W obecnych czasach wiele z nas boryka się z różnego rodzaju dolegliwościami – bólami pleców, barków, kręgosłupa czy szyi, nadciśnieniem, reumatyzmem czy chorobami krążenia. Często wiąże się to ze stresującym trybem życia czy spędzaniem wielu godzin przed komputerem. Chociaż warto zadbać o regularną aktywność fizyczną i odpowiednią dietę, niewątpliwie pomocnym, odprężającym, a przy tym skutecznym rozwiązaniem będzie skorzystanie z fizjoterapii.

Fizykoterapia – na czym polega?

Jednym z rodzajów fizjoterapii jest właśnie fizykoterapia, polegająca na leczeniu za pomocą różnego rodzaju bodźców fizycznych. Wykorzystuje więc zjawiska takie jak prąd elektryczny, ultradźwięki, pole magnetyczne, światło czy elementy mechaniczne. Pacjenci korzystający z fizykoterapii mogą poczuć ulgę w swoich dolegliwościach bólowych, często ten rodzaj terapii okazuje się także pomocny przy innych schorzeniach. Tego typu leczenie odgrywa także niezwykle istotną rolę w diagnostyce chorób czy rehabilitacji.

Fizykoterapia stosuje rozmaite metody indywidualnie dopasowane do potrzeb pacjenta. Posługuje się zabiegami laserowymi, magnetycznymi, wykorzystującymi prąd, światło oraz niskie temperatury. Umożliwia to regenerację tkanek, złagodzenie bólów i stanów zapalnych, stanowi także element rehabilitacji chorych na zwyrodnienia kręgosłupa czy rwę kulszową.

Na stronie https://manualclinic.com/fizykoterapia/ można dowiedzieć się więcej o zabiegach fizykoterapeutycznych w Poznaniu, dzięki którym leczy się zarówno bóle mięśni spowodowane pracą przy komputerze, jak i poważniejsze schorzenia czy urazy, takie jak uszkodzenia stawów czy uraz rdzenia kręgowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Internetowy biuletyn zamiast wydrukowanej ulotki
Marketing jest podstawową dźwignią handlu i ogólnie biznesu w obecnych czasach. Dlatego też na promowanie swoich produktów czy usług firmy […]
Wybór perfum na lato – na jakie nuty zapachowe postawić w tym sezonie?
W zależności od pory roku, mamy ochotę na inne zapachy na naszej skórze. Co więcej, niektóre zapachy źle reagują na […]
Czy warto kupować na zimowych wyprzedażach?
Styczeń i luty to miesiące, w których pojawiają się zimowe wyprzedaże, sięgające nawet kilkudziesięciu procent. Dla wielu osób jest to […]
Ostatnie wpisy