Niepełnosprawne dziecko – jak zapewnić mu szczęśliwe dzieciństwo?
Medycyna i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niepełnosprawne dziecko – jak zapewnić mu szczęśliwe dzieciństwo?

Pierwszym krokiem w pomocy dzieciom z upośledzeniem umysłowym jest uświadomienie sobie, że mają one takie same potrzeby jak inne dzieci. Potrzebują czuć się kochane, czuć się dumne z siebie i być akceptowane przez innych. Jeśli potrzebujesz zabawek wspierających rozwój dziecka, to zajrzyj na stronę: https://erehabilitant.pl/kategoria-produktu/wyroby-medyczne/klocki-piankowe-zestawy.

Oto kilka sugestii dotyczących pomocy dziecku z niepełnosprawnością:

  • Rozmawiaj z dzieckiem o jego niepełnosprawności. Dzieci, które są świadome swojego stanu, zwykle lepiej się przystosowują niż te, które nie wiedzą, że mają problem. Wielu rodziców uważa, że ich dzieci nie są tak inteligentne jak inne dzieci, ale to niekoniecznie jest prawda! Dzieci z niepełnosprawnością umysłową mają wiele mocnych stron; po prostu mają też pewne trudności. Na przykład osoba z zespołem Downa może mieć problemy z nauką nowego języka, ale będzie dobrze pamiętać rzeczy, które wydarzyły się we wcześniejszym okresie życia (np. przyjęcie urodzinowe).
  • Pomóż dziecku znaleźć wzór do naśladowania – kogoś, kto pokonał podobne wyzwania – i wyjaśnij, jak ta osoba osiągnęła sukces.
  • Upewnij się, że Twoje dziecko ma dużo ruchu i świeżego powietrza. Ćwiczenia są dobre dla ciała i umysłu każdego dziecka, ale są szczególnie ważne dla dzieci z problemami psychicznymi, ponieważ mogą pomóc im lepiej skupić uwagę.
  • Wspieraj zainteresowania i talenty dziecka, nawet jeśli wydają się one niezwykłe (np. zbieranie okładek od zapałek). Twoje dziecko może nie chcieć uprawiać sportu ani wstępować do klubów w szkole, ale jest wiele sposobów, aby wyrazić siebie jako indywidualność, będąc jednocześnie częścią grupy w szkole lub pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie typy opon można wyróżnić na rynku?
Opony stanowią podstawową część wyposażenia każdego pojazdu mechanicznego. Zapewniają sprawne poruszanie się po nawierzchni, jak i przyczepność do podłoża. Choć […]
Jak zrzucić zbędne kilogramy?
Jak zrzucić zbędne kilogramy?
Sekret utraty wagi nie jest pozbawienie się żywności, którą kochasz. Chodzi o to, aby jeść mniej i dokonywać zdrowszych wyborów. […]
Zalety zastosowania dywanów w aranżacji wnętrz
Różnego rodzaju chodniki są popularnym akcesorium w wielu domach. Nie da się ukryć, że dzięki nim pomieszczenia zyskują ciepłego, przytulnego […]
Ostatnie wpisy