Jakie usługi oferuje dentysta?
Medycyna i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie usługi oferuje dentysta?

Dentyści mogą pomóc Ci poprawić swój uśmiech i ogólny stan zdrowia jamy ustnej. Od czyszczenia zębów i sprawdzania ubytków, do leczenia chorób dziąseł i implantów stomatologicznych, dentyści oferują szereg usług, aby utrzymać zdrowy uśmiech.

Oto niektóre z usług, które oferują dentyści:

Czyszczenie zębów

Podstawową usługą świadczoną przez dentystów jest czyszczenie zębów lub skaling. Polega to na usunięciu płytki nazębnej, kamienia i plam z zębów za pomocą skalera ultradźwiękowego lub frezów dentystycznych. Procedura jest szybka i bezbolesna, choć niektóre osoby mogą odczuwać lekki dyskomfort podczas procesu. Aby zachować dobry stan zdrowia jamy ustnej, należy co pół roku chodzić do dentysty na dokładne czyszczenie.

Korony

Jeśli masz próchnicę lub uszkodzenie zęba, którego nie da się naprawić za pomocą wypełnień lub innych metod, lekarz może zalecić wykonanie korony, zwanej również licówką, w celu przywrócenia kształtu i funkcji zęba. Korony są wykonane z porcelany lub stopu złota, które wtapiają się w naturalne zęby, dzięki czemu wyglądają bardziej naturalnie niż tradycyjne wypełnienia.

Leczenie kanałowe

Jeśli masz ząb, który został uszkodzony przez próchnicę lub uraz, konieczne może być leczenie kanałowe. Polega ono na usunięciu wrażliwych nerwów wewnątrz zęba przed wypełnieniem go antybiotykami i uszczelnieniem koroną.

Jeśli poszukujesz dobrego specjalisty, to koniecznie sprawdź ofertę stomatologa na stronie internetowej: https://dentalpark.pl/dentysta-stomatolog-olkusz/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na pasku czy na bransolecie – jaki zegarek pasuje do damskich codziennych stylizacji?
Każda kobieta lubi efektowne dodatki, które korzystnie uzupełniają codzienne stylizacje. Do takich należą na pewno elementy biżuteryjne, ale również zegarki. […]
Co wstawić do sypialni w stylu klasycznym?
Co wstawić do sypialni w stylu klasycznym?
Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. To w niej spędzamy znaczną część naszego życia, dlatego warto poświęcić jej […]
Pomoc w jakim zakresie można otrzymać od kancelarii prawnej?
Pomoc w jakim zakresie można otrzymać od kancelarii prawnej?
Usługi kancelarii prawnej okazują się być niezbędne w wielu życiowych sytuacjach. Ich zakres jest bardzo szeroki i wbrew pozorom nie […]
Ostatnie wpisy