Dlaczego warto odwiedzać regularnie ginekologa?
Medycyna i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego warto odwiedzać regularnie ginekologa?

Ginekolodzy są ekspertami w dziedzinie zdrowia kobiet i mogą pomóc Ci w wielu kwestiach. Od wymazu z piersi i kontroli urodzeń do badań przesiewowych na raka i zarządzania menopauzą, ginekolodzy są przeszkoleni, aby pomóc Ci żyć zdrowiej i szczęśliwiej.

Oto kilka powodów, dla których powinnaś regularnie chodzić do ginekologa:

Aby upewnić się, że jesteś zdrowa 

Lekarze mogą przeprowadzić badania przesiewowe pod kątem infekcji przenoszonych drogą płciową (STI), raka szyjki macicy i innych schorzeń, które wpływają na kobiecy układ rozrodczy. Mogą również diagnozować i leczyć nieprawidłowe krwawienie, nieregularne miesiączki i inne problemy związane z miesiączką, płodnością i ciążą.

Aby poddać się badaniu na obecność STIs 

Lekarze mogą zbadać próbkę moczu lub pobrać wymaz z gardła lub pochwy, jeśli podejrzewają, że możesz mieć chorobę przenoszoną drogą płciową, taką jak chlamydia, rzeżączka lub kiła. Mogą również zbadać próbki krwi w celu sprawdzenia, czy nie występuje u Ciebie wirusowe zapalenie wątroby typu B lub HIV/AIDS.

Aby zaszczepić się przeciwko HPV (wirusowi brodawczaka ludzkiego) 

Wirus ten powoduje większość przypadków raka szyjki macicy – dlatego szczepienie przeciwko niemu jest tak ważne! HPV powoduje również brodawki narządów płciowych i może powodować inne nowotwory układu rozrodczego, a także niektóre inne rodzaje nowotworów.

Jeśli chcesz sprawdź swój stan zdrowia u specjalisty, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://salvemedica.pl/ginekologia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybierać buty, aby były wygodne i zdrowe dla stóp?
Jak wybierać buty, aby były wygodne i zdrowe dla stóp?
Nasze nogi są codziennie narażone na cały szereg niedogodności. Buty zakładamy zazwyczaj wczesnym rankiem i zdejmujemy późnym wieczorem. Powinny zatem […]
Czy można wynająć pracownika innej firmie?
Czy można wynająć pracownika innej firmie?
Zatrudnianie osób z zagranicy jest coraz częściej praktykowane przez polskich przedsiębiorców. Największą grupę wśród pracowników sprowadzanych spoza kraju stanowią obywatele […]
W jakich miejscach sprawdzi się droga z kostki brukowej?
W jakich miejscach sprawdzi się droga z kostki brukowej?
Kostka brukowa należy do produktów, które cieszą się ogromnym powodzeniem. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż materiał, z jakiego powstaje, […]
Ostatnie wpisy