Dlaczego warto odwiedzać regularnie ginekologa?
Medycyna i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego warto odwiedzać regularnie ginekologa?

Ginekolodzy są ekspertami w dziedzinie zdrowia kobiet i mogą pomóc Ci w wielu kwestiach. Od wymazu z piersi i kontroli urodzeń do badań przesiewowych na raka i zarządzania menopauzą, ginekolodzy są przeszkoleni, aby pomóc Ci żyć zdrowiej i szczęśliwiej.

Oto kilka powodów, dla których powinnaś regularnie chodzić do ginekologa:

Aby upewnić się, że jesteś zdrowa 

Lekarze mogą przeprowadzić badania przesiewowe pod kątem infekcji przenoszonych drogą płciową (STI), raka szyjki macicy i innych schorzeń, które wpływają na kobiecy układ rozrodczy. Mogą również diagnozować i leczyć nieprawidłowe krwawienie, nieregularne miesiączki i inne problemy związane z miesiączką, płodnością i ciążą.

Aby poddać się badaniu na obecność STIs 

Lekarze mogą zbadać próbkę moczu lub pobrać wymaz z gardła lub pochwy, jeśli podejrzewają, że możesz mieć chorobę przenoszoną drogą płciową, taką jak chlamydia, rzeżączka lub kiła. Mogą również zbadać próbki krwi w celu sprawdzenia, czy nie występuje u Ciebie wirusowe zapalenie wątroby typu B lub HIV/AIDS.

Aby zaszczepić się przeciwko HPV (wirusowi brodawczaka ludzkiego) 

Wirus ten powoduje większość przypadków raka szyjki macicy – dlatego szczepienie przeciwko niemu jest tak ważne! HPV powoduje również brodawki narządów płciowych i może powodować inne nowotwory układu rozrodczego, a także niektóre inne rodzaje nowotworów.

Jeśli chcesz sprawdź swój stan zdrowia u specjalisty, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://salvemedica.pl/ginekologia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niepełnosprawni – jak mogą uzyskać pomoc w zakresie potrzebnego sprzętu
Niepełnosprawni – jak mogą uzyskać pomoc w zakresie potrzebnego sprzętu
Zdolność poruszania się o własnych siłach to niebywały przywilej, ale niestety nie każdy może się z niego cieszyć. Wiele osób […]
Stylowe sukienki na wiele okazji
Stylowe sukienki na wiele okazji
Większość współczesnych kobiet ceni sobie ponad wszystko wygodę i komfort odzieży, jaką nosi, dlatego najczęściej wybiera spodnie jako dominujący element […]
Rodzaje kaloszy dziecięcych – jak przełamać nudę zabawnym designem?
Rodzaje kaloszy dziecięcych – jak przełamać nudę zabawnym designem?
Wybór wysokich jakościowo kaloszy dla dziecka zależy nie tylko od samego malucha, ale też od ostatecznego ich przeznaczenia. Kaloszy dostępnych […]
Ostatnie wpisy