Dlaczego warto odwiedzać regularnie ginekologa?
Medycyna i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego warto odwiedzać regularnie ginekologa?

Ginekolodzy są ekspertami w dziedzinie zdrowia kobiet i mogą pomóc Ci w wielu kwestiach. Od wymazu z piersi i kontroli urodzeń do badań przesiewowych na raka i zarządzania menopauzą, ginekolodzy są przeszkoleni, aby pomóc Ci żyć zdrowiej i szczęśliwiej.

Oto kilka powodów, dla których powinnaś regularnie chodzić do ginekologa:

Aby upewnić się, że jesteś zdrowa 

Lekarze mogą przeprowadzić badania przesiewowe pod kątem infekcji przenoszonych drogą płciową (STI), raka szyjki macicy i innych schorzeń, które wpływają na kobiecy układ rozrodczy. Mogą również diagnozować i leczyć nieprawidłowe krwawienie, nieregularne miesiączki i inne problemy związane z miesiączką, płodnością i ciążą.

Aby poddać się badaniu na obecność STIs 

Lekarze mogą zbadać próbkę moczu lub pobrać wymaz z gardła lub pochwy, jeśli podejrzewają, że możesz mieć chorobę przenoszoną drogą płciową, taką jak chlamydia, rzeżączka lub kiła. Mogą również zbadać próbki krwi w celu sprawdzenia, czy nie występuje u Ciebie wirusowe zapalenie wątroby typu B lub HIV/AIDS.

Aby zaszczepić się przeciwko HPV (wirusowi brodawczaka ludzkiego) 

Wirus ten powoduje większość przypadków raka szyjki macicy – dlatego szczepienie przeciwko niemu jest tak ważne! HPV powoduje również brodawki narządów płciowych i może powodować inne nowotwory układu rozrodczego, a także niektóre inne rodzaje nowotworów.

Jeśli chcesz sprawdź swój stan zdrowia u specjalisty, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://salvemedica.pl/ginekologia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy założenie ogrodu zimowego jest drogie?
Ogrody zimowe i oranżerie zyskują wśród Polaków coraz większą popularność. Wiele firmy oferuje gotowe projekty, a nawet montaż tego rodzaju […]
Co jaki czas należy serwisować klimatyzację?
Co jaki czas należy serwisować klimatyzację?
Klimatyzacja to skomplikowany system, który wymaga regularnej konserwacji, aby działał sprawnie. Częstotliwość serwisowania klimatyzacji zależy od tego, jak często jej […]
Prezent urodzinowy – czy warto postawić na klasykę?
Prezent urodzinowy – czy warto postawić na klasykę?
Wybór prezentu urodzinowego dla bliskiej osoby czy też znajomego z pracy, może sprawić wiele trudności, gdyż wcale nie jest prosto […]
Ostatnie wpisy