Żywność, której nie powinniśmy jeść na pusty żołądek

Większość osób zdaje sobie sprawę, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Prawie każdy stara się je komponować z bardzo pożywnych i smacznych składników. Przygotowując śniadanie nie można do końca ponieść się bujnej fantazji, ponieważ niektóre produkty mogą nam jedynie zaszkodzić. Często nie jesteśmy świadomi, że produkty, które codziennie jemy na śniadanie mogą niekorzystnie wpływać na organizm, gdy są spożywane na pusty żołądek.

JOGURT NATURALNY

Jogurt naturalny wydaje się doskonałą opcją nie tylko na zdrowe, ale również bardzo dietetyczne śniadanie. Niestety jogurt naturalny jedzony na czczo niekorzystnie oddziałuje na żołądek. Znajdują się w nim probiotyki, które nie mogą w rezultacie pozostać w jelitach. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zjedzenie jogurtu z owocami np z borówkami.

POMIDOR

Pomidor jest jednym z najczęściej spożywanych warzyw, jednak jedzony na surowo wraz ze skórką na pusty żołądek jest bardzo niebezpieczny dla układu pokarmowego. Powinno się rano spożywć pomidora bez skórki, ponieważ nawet niewielka jej ilość może się przyczepić do śluzówki żołądka i doprowadzić do skurczów w brzuchu, a także mdłości.

SER ŻÓŁTY

Ser żółty bardzo często dodawany jest do kanapek nie tylko przez osoby dorosłe, ale także dzieci. Ser żółty zawiera jednak bardzo dużo tłuszczu, co powoduje, że jest produktem ciężkostrawnym. Stanowi również obciążenie dla żołądka, który w porze porannej nie jest jeszcze w pełni sił. Warto zastąpić rano ser żółty twarogiem.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 10 =