Profilaktyczne leczenie zębów – z jakich zabiegów korzystać?

Piękny uśmiech to nie tylko sprawa estetyki. Niewłaściwa pielęgnacja zębów może prowadzić do tworzenia się próchnicy, która z kolei może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Udowodniono, że bakterie z nieleczonych ubytków mogą przyczyniać się do chorób dróg oddechowych, a nawet serca. Dlatego warto profilaktycznie dbać o jamę ustną, zapobiegając poważniejszym schorzeniom.

Jak prawidłowo dbać o zęby?

O konieczności szczotkowania minimum 2 razy dziennie oraz regularnych przeglądach u stomatologa wie każdy. To jednak nie wszystko, co można i powinno się zrobić dla własnego zdrowia. Zabiegi pielęgnacyjne są bezbolesne. Można je wykonać podczas planowanego przeglądu w gabinecie stomatologicznym. Z ofertą wykonania takich usług można zapoznać się na http://apdentpoznan.pl.

Zarówno fluoryzacja, jak i lakowanie to zabiegi niesłusznie kojarzone z dziećmi. Celem tego pierwszego jest zabezpieczenie zębów przed kwaśnym środowiskiem, które może prowadzić do osłabienia szkliwa. Podczas lakowania natomiast na bruzdy zębów nakładany jest specjalny środek zabezpieczający, który ułatwia pielęgnację i chroni przed próchnicą. 

Kolejnym zabiegiem jest usuwanie kamienia nazębnego. Bakterie, które go tworzą, mogą doprowadzić do wielu nieprzyjemnych konsekwencji – od próchnicy poczynając, na parodontozie kończąc. Przebarwień i nalotu na zębach m.in. z kawy i herbaty czy papierosów najlepiej pozbyć się natomiast dzięki piaskowaniu specjalnym urządzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × dwa =