Jakie korzyści niesie ze sobą suszarka do rąk?

Suszarki do rąk są szybkie i wygodne, ale mogą być również drogie. Ostatnie badania dotyczące suszarki do rąk, dowiodły, że niektóre z nich są lepsze dla Twojego domu i Twojej rodziny. Oto co musisz wiedzieć:

Są szybsze niż suszenie rąk powietrzem

Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Georgia Tech w Atlancie wykazało, że całkowite osuszenie rąk przez suszarki do rąk trwało średnio 12 sekund, podczas gdy ręczniki papierowe zajmowały średnio 45 sekund. Suszarki elektryczne do rąk suszyły również ręce szybciej niż suszenie ich powietrzem bez ręcznika. Niektóre modele mają nawet elementy grzewcze, które pomagają jeszcze szybciej wysuszyć ręce.

Są lepsze dla środowiska niż ręczniki papierowe

To samo badanie przeprowadzone przez Georgia Tech wykazało, że używanie suszarki do rąk zamiast ręczników papierowych może zaoszczędzić do 11 kilogramów odpadów rocznie na jednego użytkownika. To się sumuje, gdy weźmiemy pod uwagę, jak wiele osób korzysta z publicznych toalet każdego dnia. Ponadto, rozkład jednej tony odpadów z ręczników papierowych na wysypisku śmieci trwa około 100 lat – nie jest to coś, co chciałbyś zrobić ze zużytym papierem toaletowym swojej rodziny.

Są bardziej higieniczne niż ręczniki papierowe

Suszarki do rąk zostały zaprojektowane tak, aby usuwać wilgoć ze skóry bez rozprzestrzeniania zarazków po łazience, jak to ma miejsce w przypadku ręczników papierowych. Robią to za pomocą ciepłego powietrza i dmuchaw o dużej prędkości. Powietrze jest o wiele bardziej higieniczne niż ręczniki papierowe, które mogą roznosić bakterie po łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 1 =