Rehabilitacja uroginekologiczna – co to właściwie jest i na czym polega?

Czym jest?

Rehabilitacja uroginekologiczna jest specjalistyczną formą fizykoterapii dla kobiet, które przeszły operację dna miednicy.

Celem tego typu rehabilitacji jest pomoc pacjentom w odzyskaniu siły i mobilności, jak również jakości życia po operacji.

Rehabilitacja uroginekologiczna może pomóc pacjentom z nietrzymaniem moczu i wypadaniem narządów miednicy. Może być również przydatna dla kobiet, które miały histerektomię lub inne procedury, które obejmują usunięcie lub uszkodzenie pochwy, pęcherza lub cewki moczowej.

Co obejmuje rehabilitacja uroginekologiczna?

Rehabilitacja uroginekologiczna zazwyczaj obejmuje kilka sesji z fizykoterapeutą w ciągu kilku miesięcy. Sesje zazwyczaj odbywają się co tydzień lub co drugi tydzień, w zależności od stanu i potrzeb.

Podczas każdej sesji będziesz pracować ze swoim terapeutą, by wykonywać ćwiczenia mające na celu wzmocnienie twoich mięśni dna miednicy i odzyskanie kontroli nad twoim pęcherzem i jelitami. Twój terapeuta nauczy cię również technik wykonywania tych ćwiczeń w domu pomiędzy sesjami, tak byś mógł kontynuować wzmacnianie swoich mięśni dna miednicy po zakończeniu każdej sesji.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z takiej możliwości, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://familymedica.waw.pl/porada/co-to-jest-i-na-czym-polega-rehabilitacja-uroginekologiczna/co-to-jest-i-na-czym-polega-rehabilitacja-uroginekologiczna/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + jedenaście =