Rehabilitacja uroginekologiczna – co to właściwie jest i na czym polega?
Medycyna i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja uroginekologiczna – co to właściwie jest i na czym polega?

Czym jest?

Rehabilitacja uroginekologiczna jest specjalistyczną formą fizykoterapii dla kobiet, które przeszły operację dna miednicy.

Celem tego typu rehabilitacji jest pomoc pacjentom w odzyskaniu siły i mobilności, jak również jakości życia po operacji.

Rehabilitacja uroginekologiczna może pomóc pacjentom z nietrzymaniem moczu i wypadaniem narządów miednicy. Może być również przydatna dla kobiet, które miały histerektomię lub inne procedury, które obejmują usunięcie lub uszkodzenie pochwy, pęcherza lub cewki moczowej.

Co obejmuje rehabilitacja uroginekologiczna?

Rehabilitacja uroginekologiczna zazwyczaj obejmuje kilka sesji z fizykoterapeutą w ciągu kilku miesięcy. Sesje zazwyczaj odbywają się co tydzień lub co drugi tydzień, w zależności od stanu i potrzeb.

Podczas każdej sesji będziesz pracować ze swoim terapeutą, by wykonywać ćwiczenia mające na celu wzmocnienie twoich mięśni dna miednicy i odzyskanie kontroli nad twoim pęcherzem i jelitami. Twój terapeuta nauczy cię również technik wykonywania tych ćwiczeń w domu pomiędzy sesjami, tak byś mógł kontynuować wzmacnianie swoich mięśni dna miednicy po zakończeniu każdej sesji.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z takiej możliwości, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://familymedica.waw.pl/porada/co-to-jest-i-na-czym-polega-rehabilitacja-uroginekologiczna/co-to-jest-i-na-czym-polega-rehabilitacja-uroginekologiczna/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym są i jak wyglądają bobo migi?
Bobo migi to język migowy, który dedykowany jest najmłodszej grupie odbiorców. Mówienie przy pomocą gestów rąk, pozwala na sprawniejszą komunikację […]
Funkcje myszy dla graczy
Myszka gamingowa to jedno z podstawowych urządzeń przeznaczonych dla zapalonych graczy komputerowych. Aby dobrze spełniała swoje zadanie, powinna posiadać ergonomiczny […]
Elementy wykończenia wnętrz
O estetyce i standardzie wnętrz znajdujących się w mieszkaniu decyduje w szczególności ich wykończenie. Jest to pojęcie bardzo szerokie, obejmujące […]
Ostatnie wpisy