Rehabilitacja uroginekologiczna – co to właściwie jest i na czym polega?
Medycyna i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja uroginekologiczna – co to właściwie jest i na czym polega?

Czym jest?

Rehabilitacja uroginekologiczna jest specjalistyczną formą fizykoterapii dla kobiet, które przeszły operację dna miednicy.

Celem tego typu rehabilitacji jest pomoc pacjentom w odzyskaniu siły i mobilności, jak również jakości życia po operacji.

Rehabilitacja uroginekologiczna może pomóc pacjentom z nietrzymaniem moczu i wypadaniem narządów miednicy. Może być również przydatna dla kobiet, które miały histerektomię lub inne procedury, które obejmują usunięcie lub uszkodzenie pochwy, pęcherza lub cewki moczowej.

Co obejmuje rehabilitacja uroginekologiczna?

Rehabilitacja uroginekologiczna zazwyczaj obejmuje kilka sesji z fizykoterapeutą w ciągu kilku miesięcy. Sesje zazwyczaj odbywają się co tydzień lub co drugi tydzień, w zależności od stanu i potrzeb.

Podczas każdej sesji będziesz pracować ze swoim terapeutą, by wykonywać ćwiczenia mające na celu wzmocnienie twoich mięśni dna miednicy i odzyskanie kontroli nad twoim pęcherzem i jelitami. Twój terapeuta nauczy cię również technik wykonywania tych ćwiczeń w domu pomiędzy sesjami, tak byś mógł kontynuować wzmacnianie swoich mięśni dna miednicy po zakończeniu każdej sesji.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z takiej możliwości, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://familymedica.waw.pl/porada/co-to-jest-i-na-czym-polega-rehabilitacja-uroginekologiczna/co-to-jest-i-na-czym-polega-rehabilitacja-uroginekologiczna/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wygląda kwalifikacja pomieszczeń czystych?
Jak wygląda kwalifikacja pomieszczeń czystych?
Pomieszczenie czyste (ang. clean room) to zamknięta przestrzeń, w której ilość cząsteczek i drobnoustrojów, a także parametry takie jak: wilgoć, […]
Prezent dla Młodej Pary – co warto kupić?
Prezent dla Młodej Pary – co warto kupić?
Ślub to doskonała okazja do obdarowania przyszłych małżonków czymś wyjątkowym. Wiele młodych par decyduje się na przygotowanie list prezentów lub […]
Jakie noże wybrać w zależności od ich przeznaczenia?
Dobry nóż to podstawowy sprzęt w kuchni każdego profesjonalisty. Niezależnie od tego czy jesteś szefem kuchni w dużej restauracji czy […]
Ostatnie wpisy