Bezpieczny przewóz towaru na przyczepie – o czym pamiętać?
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezpieczny przewóz towaru na przyczepie – o czym pamiętać?

Przyczepa to konstrukcja, którą posiada wielu właścicieli samochodów osobowych. Przydaje się bowiem w kilku sytuacjach – np. w trakcie budowy domu (służy wówczas do przewożenia materiałów budowlanych) albo wyjazdu na wakacje własnym autem (przestrzeń na bagaże niemieszczące się w bagażniku). Wymaga jednak zawsze odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia ładunku, tak aby jego transport odbył się w sposób bezpieczny. Jeśli chodzi o przyczepki samochodowe lubelskie to województwo, na terenie którego działa wiele firm zajmujących się sprzedażą solidnych i funkcjonalnych konstrukcji. 

Zasady dotyczące umieszczania i zabezpieczania ładunku

Każdy producent przyczep samochodowych dba o to, aby jego konstrukcje były wytrzymałe i odpowiednio zaprojektowane. Mimo to w trakcie umieszczania na nich określonego obiektu należy kierować się podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Jeżeli jest on ponadprzeciętnie duży, wówczas najlepiej jest skorzystać z pomocy drugiej osoby. Pamiętajmy, że przedmioty ciężkie muszą się znaleźć na samym spodzie, natomiast lekkie na wierzchu. Warto bardzo dokładnie rozłożyć ciężar na całej powierzchni konstrukcji, ponieważ w znacznym stopniu ograniczy to możliwość jego uszkodzenia lub wypadnięcia.

Do ustabilizowania towaru najlepiej zastosować specjalne pasy mocujące, które skutecznie go unieruchomią. W przypadku niewielkich przedmiotów sprawdzi się natomiast siatka, ewentualnie plandeka. Poza tym w sytuacji, gdy ładunek wystaje przynajmniej metr poza konstrukcję, konieczne jest właściwe jej oznakowanie – flagą albo materiałem w wyrazistym kolorze. Aby móc bezpiecznie podróżować po zmroku, należy też zadbać o oświetlenie w postaci lampy lub białego odblasku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co warto podarować mężczyźnie w dniu jego święta?
Co warto podarować mężczyźnie w dniu jego święta?
Nie wszyscy pamiętają, że zaledwie dwa dni po święcie kobiet, przypada także Dzień Mężczyzn. Ten mało znany jeszcze zwyczaj często […]
Rodzaje pomp do wody
Rodzaje pomp do wody
Pompy do wody możemy zasadniczo podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy z nich to pompy wyporowe, a drugi zaś to pompy […]
Procesy logistyczne w firmie – jak je usprawnić?
W magazynach oraz wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych kluczową rolę odgrywają procesy logistyczne, które obejmują przede wszystkim planowanie i realizowanie przepływu towarów. […]
Ostatnie wpisy