Na jakie parametry należy zwrócić kupując laptopa?
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na jakie parametry należy zwrócić kupując laptopa?

Zakup laptopa to poważna decyzja. Może Cię kusić, aby wybrać najtańszą opcję, ale to może być błąd. Tanie laptopy mają zwykle słabą wydajność, co utrudni wykonywanie zadań takich jak gry lub edycja wideo.

Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie laptopa:

System operacyjny

Pierwszą rzeczą do rozważenia przy zakupie laptopa jest system operacyjny (OS). Windows 10 to najpopularniejszy system operacyjny na świecie, ale dostępne są również urządzenia z systemem MacOS i Chrome OS. Jeśli chcesz uruchomić programy Windows na swoim urządzeniu, idź z systemem operacyjnym Windows. Jeśli interesuje Cię tylko korzystanie z aplikacji internetowych, takich jak Google Docs lub Microsoft Office 365, to każda z tych dwóch opcji sprawdzi się równie dobrze. Szczególnie jeśli chodzi o MacBooki to istnieje wszechstronna oferta laptopów poleasingowych, choćby na stronie https://orbit365.pl/collections/poleasingowe-laptopy-macbook-pro, gdzie można nabyć doskonały sprzęt, w dobrym pułapie cenowym.

Procesor

Centralna jednostka obliczeniowa (CPU) to główny element komputera, który wykonuje instrukcje i przetwarza dane. Jeśli kupujesz laptopa do ciężkich zadań, takich jak granie lub edycja wideo, to warto kupić taki z procesorem Intel Core i5 lub lepszym. Jeśli szukasz czegoś bardziej przystępnego, to procesor Intel Core i3 powinien wystarczyć.

RAM

Random Access Memory (RAM) to tymczasowy obszar przechowywania danych w komputerze, w którym aplikacje przechowują pliki, gdy są one używane przez użytkowników. Większość komputerów jest wyposażona w 4 GB pamięci RAM, ale 8 GB lub 16 GB byłoby idealne, jeśli planujesz intensywną pracę wielozadaniową (np. uruchamianie wielu programów jednocześnie).

Miejsce na dysku twardym

Miejsce na dysku twardym odnosi się do ilości miejsca na wewnętrznym dysku twardym komputera przeznaczonego do przechowywania plików i dokumentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak uniknąć zapychania się porów?
Współcześnie wiele osób w różnym wieku zmaga się na co dzień z zatkanymi porami skóry na twarzy. Efektem ich zapychania […]
Jak zadbać o dobre funkcjonowanie warsztatu
Jak zadbać o dobre funkcjonowanie warsztatu
Warsztat to miejsce, gdzie rodzaj wykonywanej pracy niesie za sobą jednocześnie spore wymagania. Są one związane nie tylko z odpowiednim […]
Co zrobić, żeby nasz dom wyróżniał się na tle innych?
Co zrobić, żeby nasz dom wyróżniał się na tle innych?
Dom dla wielu osób jest ich twierdzą. To wyjątkowe miejsce, w którym każdy chce odpocząć, spędzić miło czas i być […]
Ostatnie wpisy