Jak mierzyć rozmiar ubrań, by móc je kupić w internecie?

Dla bardzo wielu osób kupowanie różnych ubrań w internecie jest dzisiaj normą. W sieci działa bowiem mnóstwo sklepów odzieżowych, w których można nabyć różne stroje, takie jak sukienki – przykładem jest choćby ten: https://pauzza.pl/sklep/odziez/sukienki/letnie/. Niektórzy mają jednak duży problem z odpowiednim dopasowaniem rozmiaru, ponieważ nie ma wówczas możliwości stacjonarnego przymierzenia konkretnej rzeczy. W niniejszym artykule zostaną przedstawione pewne ogólne zasady dotyczące prawidłowego dobierania elementów garderoby na odległość.  

Zwykła miarka to podstawowy sprzęt 

Kupowanie ubrań w takim miejscu jak sklep czy butik odzieżowy online wiąże się zawsze z ryzykiem wybrania niewłaściwego rozmiaru. W celu uniknięcia tego problemu, warto dokonać dokładnych pomiarów swojej sylwetki. W przypadku spodni lub spódnicy, należy zmierzyć przede wszystkim obwód talii, ale koniecznie w najbardziej wąskim jej punkcie. Zaleca się też pomiar bioder w najszerszym miejscu. Jeśli natomiast upatrzyliśmy sobie bluzkę albo koszulę, to liczy się tutaj głównie odległość między karkiem a nadgarstkiem oraz szerokość klatki piersiowej.

Na szczęście w większości sklepów internetowych podawana jest tablica z w miarę precyzyjnymi rozmiarami poszczególnych elementów garderoby, a dodatkowo wskazane są podstawowe parametry, na jakie trzeba zwracać uwagę, dokonując pomiarów w domowym zaciszu. Osobom niepewnym zaleca się skorzystanie z porady profesjonalnej krawcowej. Alternatywnym rozwiązaniem jest zmierzenie ubrań znajdujących się w naszej szafie, a następnie zamówienie modeli o takim samym rozmiarze. Musimy się jednak zawsze liczyć z pewnym marginesem błędu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + 17 =