Jak dbać o suche włosy?

Włosy to wizytówka dla wielu osób. Od ich wyglądu zależy, co o sobie myślimy, ale też w jaki sposób odbierają nas inni. Zadbane i ładnie błyszczące zawsze przyciągają uwagę. Z kolei suche i zniszczone są powodem negatywnych komentarzy. Niestety po zimie każda osoba może borykać się z problemem częściowego przesuszenia włosów. Oczywiście są też osoby, które od zawsze mają suche włosy i muszą sobie z tym radzić.

Prawidłowa pielęgnacja włosów

Przy włosach suchych bardzo ważne jest, aby ich dalej nie wysuszać. Warto więc kupić kosmetyki do domowej pielęgnacji, które w swoim składzie nie mają silnych detergentów. Można postawić na kosmetyki naturalne, ale nie zawsze trzeba. Należy się raczej skupić na tym, aby w produktach nie było SLS, alkoholu i silikonów. Te składniki mogą zbyt mocno oczyszczać włosy, wysuszać je i pokrywać silikonową otoczką, która tylko przykryje zniszczenia, ale ich nie odbuduje. Nawet jeśli szampon ma na etykiecie wskazanie, że jest przeznaczony do suchych pasm, warto sprawdzić co ma w składzie.

Domowe zabiegi powinny opierać się też o nawilżanie. W tym celu można stosować odżywki i maski nawilżające. Choć ciekawym zabiegiem jest też olejowanie włosów na podkład nawilżający. Tutaj wystarczy pokryć włosy żelem z aloesu, a później wybranym olejem i po kilku godzinach miksturę z włosów zmyć delikatnym szamponem. Jeśli nie chcemy w domu eksperymentować można zapisać się na profesjonalne zabiegi, których przykłady wraz z cenami można znaleźć na https://czesanka.com/cennik/. Osoba, która na co dzień zajmuje się pielęgnacją włosów z powodzeniem może dobrać nam i zabiegi i produkty, które sprawią, że włosy będą piękne.

Artykuł przygotowany we współpracy z salonem Czesanka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × dwa =