Drukarka laserowa – wszystko, co trzeba o niej wiedzieć

Na rynku znajdziemy dwa podstawowe rodzaje drukarek. Pierwsza z nich to atramentowa, która jest bardzo popularna zwłaszcza w zastosowaniach domowych. Nie pracuje zbyt szybko, ale za to pozwala na drukowanie w kolorach, co ma znaczenie gdy chcemy przelać na papier na przykład nasze zdjęcia. Drugi typ to drukarka laserowa – ta z kolei jest najczęściej wykorzystywana w biurach. Wynika to z faktu, że urządzenie to potrafi drukować niebywale szybko, jednak tylko kolorem czarnym. Istnieją co prawda wersje kolorowe, jednak są bardzo drogie i wykorzystują je tylko profesjonalne firmy.

Zaglądamy do wnętrza

Przed kupnem takiej drukarki warto wiedzieć, na jakiej zasadzie działa. Nie mamy tutaj do czynienia z atramentem bądź tuszem – zamiast nich wewnątrz znajduje się tak zwany toner. Tutaj możemy zobaczyć przykłady tego podzespołu w różnych drukarkach: https://www.magusz.com.pl/category/tonery-zamienniki-hp-brother-samsung. Wewnątrz znajduje się specjalny proszek, który pod wpływem wysokiego napięcia zostaje zjonizowany, a następnie odbity na papierze. To właśnie dzięki temu „laserówki” są tak szybkie.

Serwisowanie urządzenia

Toner starcza na bardzo długi okres czasu – nawet do kilku lat intensywnego drukowania. Kiedyś jednak jego zawartość ulegnie wyczerpaniu, a wtedy będziemy musieli go wymienić. W przypadku niektórych drukarek możemy spróbować zrobić to samodzielnie, ponieważ konstrukcja tonera jest łatwa w obsłudze, przykłady: https://www.magusz.com.pl/category/tonery-oryginalne-hp-canon-ricoh-brother-minolta. W innych typach lepiej skorzystać z pomocy serwisanta, ponieważ trzeba będzie rozebrać znaczną część drukarki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć + 9 =