Jak wybierać letnie opony do auta?

Nowe czy używane?

Najlepszym rozwiązaniem jest bezwzględnie zakup czterech nowych identycznych opon. Jeżeli kupujący nie dysponuje wystarczającą ilością środków finansowych, może zdecydować się na zakup dwóch. Należy jednak pamiętać, że muszą one być zamontowane na jednej osi. Wielu właścicieli samochodów w celu obniżenia kosztów decyduje się na zakup ogumienia letniego używanego. Nie jest to dobre rozwiązanie.

Wydaje się, że ceny nowych produktów nie są aż tak wysokie, aby ryzykować kupno opon, których historia jest niewiadomą. Zdaniem specjalistów nawet przy niewielkim budżecie lepiej kupić nowe ogumienie klasy średniej lub ekonomicznej, takie jak opony Kormoran dostępne na https://plusgum.pl/producenci-opon/kormoran niż wydawać pieniądze na produkty, które mogą pochodzić w wypadku, mieć sparciałą gumę lub regenerowany bieżnik.

Istotne cechy i parametry

Przy wyborze opon letnich, trzeba w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na ich rozmiar, a także najważniejsze parametry. Na wszystkich nowych produktach znajduje się etykieta podobna do tej, którą umieszcza się na urządzeniach elektrycznych. Na etykiecie tej zawarte są informacje o tym, jakie opory toczenia ma dana opona, jak sprawuje się podczas hamowania na mokrej nawierzchni, a także jaki hałas generuje.

Istotnym parametrem, który trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem, jest też indeks prędkości opon. Jest on szczególnie ważny dla osób, które lubią szybką jazdę, ponieważ informuje o dopuszczalnej prędkości, z którą można jeździć na danym modelu ogumienia. W związku z tym, że podstawowym zadaniem opon letnich jest sprawne odprowadzanie wody, warto przyjrzeć się bliżej bieżnikowi. W sprzedaży znaleźć można produkty z bieżnikiem symetrycznym, asymetrycznym, bądź kierunkowym. Należy pamiętać, że ogumienie auta wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy, dlatego trzeba zwracać szczególną uwagę na rodzaj i jakość wybieranych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście + szesnaście =