Z jakich programów korzystają osoby kształcące się na uczelni?

Studia stawiają przed uczącymi się wiele nowych wyzwań. Aby im wszystkim podołać, studenci potrzebują odpowiednich programów, które nie tylko pozwolą zrealizować zadania, ale również ułatwią pracę. Wspomniane aplikacje mogą różnić się między sobą w zależności od kierunku studiów, ale część jest uniwersalna i niezbędna dla każdego.

Aplikacje, które ułatwiają pracę

Jednym z podstawowych programów, z którego korzysta każdy, kto pisze różnego rodzaju teksty, jest Word. Jest to absolutna podstawa dla każdego studenta. Dzięki tej aplikacji w łatwy sposób przeleje się swoje myśli na wirtualny papier, a także poddadzą je edycji, dodają różnego typu grafiki i tabele oraz przygotują całość do wydruku. Program przyda się również do robienia notatek w trakcie zajęć.

Kolejną aplikacją, o której warto wspomnieć, jest Excel. Tabele do zapisywania danych najczęściej wykorzystywane są na kierunkach dotyczących szeroko pojętej ekonomii czy księgowości, ale również tych, które dotyczą dziedzin ścisłych. To dlatego, że w tabelach Excela można też przeprowadzać różnego rodzaju działania.

Finalnie warto wspomnieć o PowerPoincie, czyli programie do przygotowywania prezentacji. Jest to profesjonalne narzędzie, w którym każdy student stworzy dobrze wyglądający i przejrzysty pokaz slajdów. Co równie ważne, aplikacja jest bardzo intuicyjna i nie sprawia problemów przy użytkowaniu. Pełen pakiet tych i innych przydatnych narzędzi można znaleźć np. na następującej witrynie https://www.onexstore.pl/office-365-proplus-for-students/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − cztery =