Czym karmić kota?

Jesteś świeżo upieczonym właścicielem kota? Stawiasz pierwsze kroki w żywieniu tych charakternych czworonogów? Albo może chcesz poprawić jakość życia swojego zwierzęcia? Ten krótki poradnik pomoże Ci w prosty sposób poznać tajniki walki o zdrowie pupila. Odpowiedzi na te dwa krótkie pytania pomogą w przypadku żywienia młodszego, jak również starszego kota.

Po pierwsze – jaka karma?

Zapomnij o bezmięsnej diecie dla kociaka. Kotowate są zwierzętami, które potrzebują mięsa. Trawią białko i tłuszcz. Produkty mączne są niewskazane, ponieważ ich w znaczącej większości mruczek nie strawi. Tak samo jak w przypadku kupowania jedzenia dla siebie i najbliższych, czy kosmetyków codziennego użytku, podstawą jest czytanie etykiet. Im większa zawartość białka i tłuszczy, tym lepiej. Oczywiście oprócz zwracania uwagi na bogactwo składników odżywczych warto inwestować w proste składy. Pozostaje pytanie – jaki typ karmy? Zdecydowanie więcej zadowolonych użytkowników opiera dietę pupila o karmy mokre. Natomiast suchy pokarm polecany jest w przypadku wystąpienia kamienia nazębnego. Canagan karma dla kota jest przykładem marki, która dba o skład i oferuje produkty zarówno mokre, jak i suche. 

Po drugie  – gdzie kupić?

Wszystko zależy od preferencji i zaufania. Sklepy stacjonarne oferują pomoc przy wyborze, szybkość i poręczność zakupu. Jednak widoczny jest trend odchodzenia od salonów ze zwierzętami i dla zwierząt. Kontrowersje związane z przechowywaniem gryzoni i ptaków, stosunkowo mały wybór oraz rosnące koszty utrzymania – to tylko niektóre z wielu problemów marketów z produktami dla pupili różnej maści. Sklep zoologiczny online jest rozwiązaniem dającym o wiele większą swobodę wyboru niż ten stacjonarny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − jeden =